Jaunumi

13.05.2022

Pasniegtas Turības Goda balvas “Brīvība. Uzņēmība. Kompetence.”

Ar pirmajām zaļajām bērzu lapām, kas rotāja Biznesa augstskolas Turības pagalmu, šogad, 12. maijā, norisinājās ilgi gaidītā Turības Goda balvas pasniegšana “Brīvība, Uzņēmība, Kompetence”.

Tās ietvaros tika apbalvoti divi Goda profesori, četri Goda absolventi un viens Goda students, kas iemieso augstskolas vērtības ar savu personību, darbu, sasniegumiem un attieksmi. Cilvēki, kuri katrs savā nozarē veikuši lielus darbus, guvuši panākumus un noteikti neplāno apstāties pie sasniegtā.

Par ieguldījumu studentu attīstībā un savā nozarē Goda nosaukums Goda profesors tika piešķirts diviem Turības profesoriem - Jānim Načisčionim un Zanei Driņķei, kas pārstāv dažādas nozares - tieslietas un uzņēmējdarbību. “Labs profesors ir tāds, kas visu laiku turpina mācīties, ir nesavtīgs un dalās apgūtajā ar studējošajiem,” tā raksturo pats laureāts Jānis Načisčionis, kura viens no profesionālajiem mērķiem ir uzrakstīt monogrāfiju “Valsts pārvaldes tiesības” angļu valodā. Taču Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāni Zani Driņķi kolēģi un studenti raksturo kā jaudīgu. Šo īpašības vārdu viņa arī pati ļoti bieži lieto, runājot par jaudīgiem darbiniekiem, kolēģiem un studentiem. Zanes dzinulis ir vajadzība visu darīt ar jēgu, strādāt un dzīvot jēgpilni, ar jaudu.

Arī divas no Goda nosaukuma “Goda absolvents” saņēmējām pārstāvēja tiesību zinātnes nozari - Baiba Vilne un Ivita Kīsnica. Baiba sniedz padomu, ka “jebkurā no profesijām, it sevišķi juristos – esiet cilvēcīgi! Nevis grāmatās vai likumos ierakstītajam, bet gan taisnīgumam ir jābūt dzīves profesionālajam pamatam”. Taču Ivita nu jau 15 gadus savu ikdienu saista ar Biznesa augstskolu Turību – gan kā studente, gan kā kolēģe Juridiskajā fakultātē.

Balvas “Goda absolvents” kategorijā tika pārstāvēta arī drošības nozare ar absolventu Artūru Amāru un tūrisma nozare ar absolventu Ēriku Radželi. Artūrs ir pārliecināts, ka panākumi veidojas tikai un vienīgi tad, kad tiek ieguldīts smags darbs, daudzu gadu garumā ziedojot ļoti daudz no sevis. Tāpēc, lai saglabātu šo veiksmīga cilvēka pozīciju, nedrīkst apstāties, jāturpina strādāt, lai katru dienu kļūtu par labāku sevis versiju. Savukārt Ēriks iesaka, kad ir radošā krīze, jāmēģina saprast iemeslu un piemeklēt risinājumu: pārslodzes gadījumā – deleģēt, garlaicībā – atrast izaicinājumu, bet haosā – pārplānot un prioritizēt darbus.

Par savu ieguldījumu Studentu pašpārvaldē, labajām sekmēm un uzņēmību organizēt un pilnveidot augstskolas ikdienu, Goda balvu “Goda students” saņēma Krista Ribakova. “Perfekts nav neviens, taču ir jāgrib būt labākam un sasniegt daudz. Tāds, kurš grib daudz uzzināt, saredz iespējas un tās izmanto,” atzīst Krista. Viņasprāt, Turība ir vieta, kas šīs iespējas sniedz, un vienīgais, kas tev jādara, ir jāsaka tām „jā!”.

Pasākuma nosaukums ”Brīvība. Uzņēmība. Kompetence” izcili raksturo balvu ieguvējus un to īpašības augstskolas dzīvē un ārpus tās, kā arī pati Biznesa augstskola Turība ir neizsakāmi pateicīga par šādu cilvēku pienesumu savā ikdienas ritējumā. Par svinīgā apbalvošanas pasākuma māksliniecisko gaisotni rūpējās mūziķis Daumants Kalniņš un vakara vadītājs Aivis Ceriņš, kuri palīdzēja pasākumam piešķirt īpašu svētku noskaņu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!