Jaunumi

04.07.2020

Pasniedzējs: Studijas visbiežāk izvēlas tie, kas vēlas pilnveidot personību

Studēt lielākoties nāk cilvēki, kuriem patiešām interesē izvēlētā joma un kuri vēlas pilnveidoties, stāsta Biznesa augstskolas Turība Talsu filiāles pasniedzējs Dainis Pilskungs. Viņš skaidro, ka Talsi neviļus kļuvuši par vietu, kur tiekas juridiskie prāti no tuvākās un tālākas apkaimes – gan no studentu, gan pasniedzēju vidus. Tiem, kas vēl tikai apsver karjeras iespējas šajā jomā, pasniedzējs atgādina, ka jurists ir atbildīga un radoša profesija.

Studenti izdara apzinātas un mērķtiecības izvēles

To cilvēku vidū, kuri izvēlas apgūt jurista profesiju, ir gan jaunieši, kuri tikko absolvējuši vidusskolu, gan dažādu jomu profesionāļi, kuri vēlas papildināt jau esošās zināšanas. Esmu novērojis, ka studentu vidū lielākoties ir tādi, kuri nāk pēc pašu izvēles, jo vēlas pilnveidoties. Protams, ir dažādi gadījumi un reizēm jaunieši ir iespaidojušies no kāda cita izvēles vai vecāku vēlmēm, tomēr kopumā studenti izdara apzinātas un mērķtiecības izvēles. Manā pasniedzēja pieredzē ik gadu ir kāds students, kuram ir ļoti liels potenciāls.

Vieta, kur tiekas juridiskie prāti

Talsi kļuvuši par zināma veida centru, kur satiekas pasniedzēji un studentu no vairākām apkārtnes pilsētām. Lai gan pilsēta nav liela, acīmredzot šeit savienojas visi nepieciešamie faktori - zinoši pasniedzēji, ērta vieta un citas lietas. Talsi pakāpeniski kļūst par vietu, kur tiekas juridiskie prāti, kas ļoti priecē.

Ne tikai bērnudārza sapnis

Tiem, kas vēl tikai domā par karjeru juridiskajā nozarē, gribētos aicināt atbildēt uz vienu būtisku jautājumu – kāpēc viņi vēlas studēt? Kāds ir studiju mērķis? Juridiskā profesija nevar būt tikai bērnudārza sapnis. Jābūt skaidrai apziņai par to, kur juridiskās zināšanas tiks liktas lietā un kādā jomā nākotnē ir vēlme strādāt? Tad arī studēt būs daudz vieglāk.

“Studēt” nozīmē pētīt, izpētīt un analizēt

Studijas nav tikai brīvā laika aizpildīšana. Un tā arī nav 1. klase, kurā var mācīties mācīšanās pēc. Tiesību zinātne ir nopietna zinātnes nozare, turklāt pats jēdziens “studēt” jau nozīmē pētīt, izpētīt un analizēt. Izvēloties studēt, cilvēkam jābūt gatavam daudz darīt pašam, jo augstskolā nav skola, tur nederēs attieksme “te es esmu, māciet mani”.

Mācēt lasīt likumus ir māksla

Ja kāds vēl šaubās, domājot, ka, strādājot juridiskajā nozarē, jāzina no galvas visi likumi, varu teikt, ka tā gluži nav. Likumus no galvas nevar iemācīties! Bet ir jāiemācās lasīt likumus, piemērot tos un izskaidrot tiem, kam tas nepieciešams. Mācēt lasīt likumus ir māksla, jo apgūst jurisprudences studenti.

Radoša un arī atbildīga profesija

Mūsdienās nav problēma atvērt internetu un atrast jebkuru likumu. Daudz būtiskāk ir atrast saistību starp tiem, zināt tiesību aktu hierarhiju u.tml. aspektus. Jurista profesija būtībā ir stāsts par prasmi lasīt un piemērot praksē, konkrētajam kāzusam atbilstošos, likumus. Tā viennozīmīgi ir ļoti radoša un arī atbildīga profesija. Klients uzticas juristam, kura uzdevums ir skaidrot likumus tiem, kas to nezina.

Pielāgoties mainīgajiem apstākļiem

Profesija ir radoša arī tāpēc, ka mūsu valsts 100 gudrās galvas bieži pieņem jaunus vai maina esošos likumus. Juristam jāspēj pielāgoties arī šiem mainīgajiem apstākļiem. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir jaunais Administratīvās atbildības likums, kas apliecina – spēles noteikumi juridiskajā jomā var būt ļoti mainīgi.

Autors: Biznesa augstskolas Turība Talsu filiāles pasniedzējs Dainis Pilskungs

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!