Jaunumi

27.06.2023

Pasniedzēja piedalās apmācībās par klimata pārmaiņu mazināšanu

ERASMUS+ CLIMAN projekts ietvaros Starptautiskā Tūrisma fakultātes lektore Margarita Platace piedalījās apmācībās Nīderlande par biznesa aspektiem Eiropas Savienības Klimata regulējumā kontekstā. Apmācības norisinājās Nīderlandē, Dodrehtā no 29.maija līdz 2.jūnijam.

Pasākumu organizēja Nīderlandes Biznesa akadēmija, to vadīja profesors Prof. Dr. Jan van Zwieten. Pasākuma programma bija ļoti daudzpusīga un tajā bija iekļautas gan lekcijas par aktuālām ilgtspējības tēmām, gan semināri, gan dažādu objektu apmeklējumi, kuros uz vietas varēja iepazīties ar to, kā ilgtspējība tiek izprasta uzņēmumos un kā tajos tiek īstenoti ilgtspējības pamatjautājumi.

Semināra pirmajā dienā Prof. Dr. Jan van Zwieten iepazīstināja ar to, kas panākts un kādi izaicinājumi ir Nīderlandei attiecībā uz klimata jautājumiem, jo Nīderlande arvien biežāk saskaras ar sausumu un spēcīgiem nokrišņiem. Tika minēti konkrēti gadījumi - ārkārtējais sausums 2018. un 2019. gadā un plūdi, ko izraisīja lietusgāzes 2021. gada vasarā. Nīderlandē ilgtspējības un klimata jautājumi šobrīd jau kļuvuši par normu un tiek iekļauti ikviena uzņēmuma dokumentos.

Pasākuma laikā dalībnieki arī iepazinās ar ES pastāvošajām regulām, ilgtspējīgās attīstības mērķiem, Parīzes līgumu un citiem līgumiem, kas saistīti ar klimata jomu, kā arī Klimata likumu. Ļoti vērtīga bija informācija par prasībām, kas stāsies spēkā ES 2025.gadā un būs jāievēro visiem uzņēmumiem.
Šo informāciju papildināja reāli piemēri – uzņēmumi, kas jau nopietni darbojas klimata jomā un kuriem izstrādāts konkrēts plāns CO2 mazināšanai, kā tie veido savu ilgtspējības stratēģiju un kā veic biznesa kontroli. Tika prezentēti arī materiāli, kas izmantojami šāda plāna sastādīšanā un rezultātu kontrolē.

Ilgtspējības un klimata jautājumi ir iekļauti visās uzņēmējdarbības jomās. Interesanta, bet diezgan sarežģīta bija tēma par ilgtspējīgas attīstības mērķu ietekmi uz akciju tirgiem un par starptautisko investoru uzvedību tajos, par ko pastāstīja Dr. Freds Doeze Jager – uzņēmuma MeesPierson investīcijas partneris.

Apmācības ar savu prezentāciju uzstājās arī Turības pasniedzēja Margarita Platace, kas dalījās pieredzē, kā ilgtspējas jautājumi tiek integrēti Turības studiju programmās.

Kopumā šo apmācību apmeklējums bija ļoti vērtīgs, jo tas ne vien deva zināšanas par ES regulām un priekšrakstiem attiecībā uz klimatu un ilgtspējību, bet ļāva pārliecināties, ka ilgtspējības principu ieviešana uzņēmumos jau kļuvusi par normu, vairāk radās izpratne par to, kā šie procesi uzņēmumos tiek uzraudzīti un kā notiek rezultātu izvērtēšana. Nenovērtējamas bija arī sarunas ar projekta dalībniekiem, kas stāstīja par savu pieredzi, atklāti runāja par problēmām un izaicinājumiem, kas ir viņu valstī. Esmu pārliecināta, ka iegūto pieredzi varēšu sekmīgi izmantot savās lekcijās.

Apmācības norisinājās ERASMUS+ projekta "Sinerģija starp izglītības, zinātnes, vadības un industrijas komponentēm klimata pārmaiņu vadībā / CLIMAN" ietvaros. 2021. gada sākumā Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar 12 partneriem uzsāka realizēt projektu, kura galvenais mērķis ir palīdzēt partneraugstskolām Gruzijā un Ukrainā kļūt par pētniecības centriem klimata pārmaiņu jomā, tādejādi veicinot klimata pārmaiņu mazināšanos globālā mērogā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.

Projekta numurs: 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!