Jaunumi

24.05.2023

Par Turības jauno rektoru ievēl Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāni Zani Driņķi

Šodien, 24. maijā, Biznesa augstskolas Turība Satversmes sapulce par Turības jauno rektoru vienbalsīgi ievēlēja Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāni, asociēto profesori Zani Driņķi, kura jaunos amata pienākumus sāks pildīt no šī gada 1. jūlija. Savukārt līdzšinējais, ilggadējais rektors Aldis Baumanis turpmāk savus spēkus veltīs stratēģiskajiem un pārstāvniecības jautājumiem, darbojoties kā Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs.

Atsaucoties Biznesa augstskolas Turība rektora Alda Baumaņa lūgumam atbrīvot viņu no rektora amata, augstskolas valde Satversmes sapulcei kā atbilstošāko kandidāti rektora amatam ieteica Uzņēmējdarbības fakultātes dekāni, Ph.D, asociēto profesori, Biznesa augstskolas Turība Goda profesori Zani Driņķi.

“Ar Turību profesore Z. Driņķe ir saistīta jau 20 gadus, un šajos gados viņa ir apliecinājusi savas zināšanas, pieredzi, profesionalitāti un stratēģisko redzējumu, kas ir ļoti svarīgi elementi, lai veiksmīgi varētu pildītu augstskolas rektora pienākumus un mērķtiecīgi virzītu augstskolu tālāk uz sasniegumiem. Papildu racionālām lietām būtiska ir arī emocionālā piederība Turības kolektīvam, un profesorei tāda noteikti piemīt, esot vienai no Turības līderiem,” uzsver Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs.

Jaunā rektore, sniedzot savu redzējumu par studiju procesa attīstības virzieniem un pilnveidi, uzsvēra ilgtspējīgas attīstības būtisko lomu, kurai nepieciešams caurvīt visu augstskolas darbību – zinātni un pētījumus, akadēmisko atbilstību, digitalizāciju studiju procesā, studiju virzienu un metožu pilnveidi, kā arī mentoru iesaisti studiju procesā. “Esmu pagodināta par izteikto uzticību un doto iespēju turpināt attīstīt un veidot lielāko privāto augstskolu Baltijā saskaņā ar augstskolas vērībām - Brīvība. Uzņēmība. Kompetence. Kā galvenās manas darbības prioritātes un uzdevumi būs izcila zinātne, atbilstošas studijas, atvērtība un sadarbība ar nozarēm,” pauda Zane Driņķe.

Raksturojot Biznesa augstskolu Turība, Z. Driņķe norādīja, ka Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta, ietverot un caurvijot biznesa tematiku visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimizētu savu potenciālu, tādējādi Turība ir uz pievienotās vērtības radīšanu vērsta augstskola. Un arī turpmākajos gados Turību viņa redz kā augstskolu, kura vienmēr būs soli priekšā pārmaiņām - piedāvās aktuālus studiju kursus un metodiku, liekot uzsvaru uz starptautiskās vides veicināšanu gan lokāli, gan globāli, kā arī atpazīstamības veicināšanu starptautiskajā izglītības arēnā.

Zane Driņķe ir arī Zinātnisko žurnālu redkolēģijas biedrs, Latvijas Tiešā mārketinga asociācijas valdes locekle un Turības Mentoru asociācijas valdes locekle.

Savos 30. pastāvēšanos Biznesa augstskola Turība ir izaugusi par lielāko privāto augstskolu Baltijā, iekļūstot Latvijas lielāko universitāšu pirmajā pieciniekā. Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Augstskolu jau absolvējuši vairāk kā 17 000 absolventi.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!