Jaunumi

21.10.2022

Notiks ekspertu diskusija par medijpratību – no vārda līdz manipulācijai

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par medijpratību, viltus ziņām, dezinformāciju, mediju lomu informatīvajā telpā, ceturtdien, 27. oktobrī plkst. 13.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies atvērtā lekcija “”Medijpratība: Domā! Lieto! Zini!””. Tā ietvaros notiks ekspertu diskusija, kurā piedalīsies komunikācijas un mediju eksperti un dalīsies ar savām zināšanām, kā arī pieredzi par šiem tik būtiskajiem medijpratības jautājumiem.

“Mūsdienās, šajā tik hiperaktīvajā digitālajā vidē, kritiski svarīgi ir apzināties, ka publiskajā telpā nonāk ne tikai patiesa un pārbaudīta informācija. Tā tiek arī izmantota, lai manipulētu ar mūsu domām un viedokli, pat iespaidotu mūsu rīcību. Tāpat arī mums katram pašam jāapzinās, ka esam dažādas informācijas līdzautori, piemēram, sociālajos tīklos, tāpēc ir svarīgi būt medijpratīgiem - domāt kritiski, proti, analizējot un pārbaudot visu informāciju, kuru sastopam,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja, prodekāne, lektore Jana Bunkus.

Uz diskusiju uzaicināti četri dažādi komunikācijas eksperti, kuri katrs pārstāv savu jomu: žurnālistiku, komunikācijas izglītību, medijpratību un stratēģisko komunikāciju. Diskusijā piedalīsies mediju eksperts, žurnālists Ansis Bogustovs, IREX medijpratība Baltijā, programmas iesaistes koordinatore Sabīne Bērziņa, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus un Stratēģiskās komunikācijas eksperte Linda Curika.

Atvērtā lekcija ir bezmaksas un tapusi Baltijas medijpratības programmas ietvaros, kas ir ASV valsts departamenta programma, ko administrē globālā attīstības un izglītības organizācija IREX, kuras mērķis ir stiprināt medijpratības prasmes un kritisko domāšanu, lietojot un daloties ar informāciju interneta vidē.

Atvērto lekcija notiks klātienē Biznesa augstskolas Turība C321 telpā, Rīgā, Graudu ielā 68, vai arī interesenti var to vērot tiešsaistē WEBEX platformā, izmantojot šo saiti:
https://turibalv.webex.com/turibalv/j.php?MTID=m073648b517624c466ea3dbc752c7033d

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!