Jaunumi

30.04.2024

Noslēgusies devītā Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības skola

Piektdien, 26. aprīlī, gandrīz 350 jaunieši no 20 dažādām Latvijas vidusskolām klātienē piedalījās Biznesa augstskolas Turība rīkotajā Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākumā, kurā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un pārbaudīt savas projekta laikā uzkrātās zināšanas.

Noslēdzošajā nodarbībā, 26. aprīlī, skolēniem bija iespēja noklausīties influencera Niklāva Mičuļa meistarklasi par sociālo mediju tips&tricks, iesaistīties sporta aktivitātē kopā ar basketbola klubu “Rīgas Zeļļi” un piedalīties četrās darbnīcās par tēmām: sociālā atbildība un brīvprātīgais darbs, veiksmīgas “lifta runas” prezentācijas stūrakmeņi, ilgtspējīgas attīstības principi, kā arī darbnīca par mākslīgo intelektu. Noslēguma pasākuma ietvaros pedagogiem, kas visu mācību gadu iesaistījušies Uzņēmējdarbības skolā, brīnišķīgu koncertu sniedza mūziķis Aivars Konutis.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave noslēguma pasākumā uzsvēra, ka uzņēmējdarbība nav tikai biznesa uzsākšana, tas ir ceļojums sevis izzināšanas un izaugsmes virzienā. “Tā ir domāšanas veida attīstīšana, kas ietver inovācijas, elastību un apņemšanos rast risinājumus, kas pārsniedz ierastā robežas un rada nozīmīgu ietekmi. Tā ir neatlaidīga tiekšanās pārvērst izaicinājumus par iespējām un sapņus par realitāti ar konkrētu mērķi. Mūsu kā biznesa augstskolas uzdevums ir radīt vidi un priekšnoteikumus jauniešu potenciāla izpausmei un realizācijai, dot viņiem atspēriena punktu veidot sevi par zinošiem, patstāvīgi domājošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem. Tieši to jau devīto sezonu piedāvāja Uzņēmējdarbības skola – mācīties no labākajiem, sadarboties, radīt un darīt,” pauda E. Kļave.

Savukārt Turība Karjeras centra vadītāja un Uzņēmējdarbības skolas koordinatore Anželika Marija Zuba akcentēja: "Uzņēmējdarbības skola nav tikai vienkārši lekcijas - tā ir iespēja jauniešiem iegrimt uzņēmējdarbības pasaulē, atklāt jaunas perspektīvas, apgūt jaunākās biznesa tendences un attīstīt savu potenciālu. Tas ir ceļš uz nākotnes izaugsmi un sasniegumiem, kurā zināšanas un prasmes kļūst par pamatu veiksmīgai karjerai.”

Uzņēmējdarbības skolas projekta noslēgumā jaunieši pildīja testu, lai pārbaudītu savas zināšanas par projekta laikā apgūtajām tēmām. Pirmās trīs vietas, iegūstot visaugstāko punktu skaitu, ieguva skolēni no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Ādažu vidusskolas un Ogres tehnikuma.

Projektu “Uzņēmējdarbības skola” Biznesa augstskola Turība rīko jau devīto gadu un līdz šim projektā piedalījušies vairāk kā 1400 skolēni no dažādām Latvijas skolām. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt ar uzņēmējdarbības jomu saistītas dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā. 2023./2024. mācību gadā kopumā projektā piedalījās rekordliels skaits – vairāk kā 570 jaunieši no 30 Latvijas skolām, un līdz ar to šobrīd Uzņēmējdarbības skolu absolvējuši kopumā vairāk nekā 1200 skolēni.

Projekta dalībnieki piedalījās tiešsaistes un klātienes lekcijās, kurām katrai bija sava tematika un tika pieaicināti nozares profesionāļi, lai sniegtu ieskatu un zināšanas dažādos uzņēmējdarbības aspektos. Uzņēmējdarbības skolā ar savām zināšanām dalījās tādas personības kā Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe, Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, maģistra programmas “Stratēģiskās komunikācijas vadība” direktore Renāte Cāne, Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, SIA “Forte Gi” un Turības Cēsu filiāles vadītāja Gita Janševica, bioloģiskās saimniecības “Gusts apinis” vadītāja Signe Šlosberga, SIA “Krauzers” īpašnieks Kaspars Eihe, kā arī SIA “BUTS” Talsu un Ventspils filiāles vadītājas Evija Priede un Sintija Auguste.

Vēlamies pateikties visiem Uzņēmējdarbības skolas dalībniekiem, skolām un uzņēmumiem, kas palīdzēja organizēt un nodrošināt aizraujošu un zināšanām bagātu pasākumu kopumu skolēniem, ar mērķi motivēt jauniešus darboties un veidot pašiem savus uzņēmumus, kas kalpos kā pamatne Latvijas uzņēmējdarbībai nākotnē.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!