Jaunumi

03.05.2023

Noslēgusies astotā Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības skola

Piektdien, 28. aprīlī, gandrīz 250 vidusskolēnu no dažādām Latvijas vidusskolām klātienē piedalījās Biznesa augstskolas Turība rīkotajā Uzņēmējdarbības skolas noslēgumā, kurā skolēni komandās izstrādāja biznesa idejas, pārbaudīja projekta laikā iegūtās zināšanas, pildot uzņēmējdarbības skolas testu, un cīnījās par vērtīgām balvām.

Projektu “Uzņēmējdarbības skola” Biznesa augstskola Turība rīko jau astoto gadu un līdz šim projektā piedalījušies skolēni no vairāk kā 50 dažādām Latvijas skolām. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt ar uzņēmējdarbības jomu saistītas dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā. 2022./2023. mācību gadā kopumā projektā piedalījās 420 jauniešu no visas Latvijas, un līdz ar to šobrīd Uzņēmējdarbības skolu absolvējuši kopumā vairāk nekā 900 skolēni.

Uzņēmējdarbības skolas pirmā nodarbība sākās pērn septembrī, un tālāk katru mēnesi līdz aprīlim projekta dalībnieki piedalījās tiešsaistes nodarbībās un lekcijās, kurām katrai bija sava tematika un pieaicināti nozares profesionāļi, lai sniegtu ieskatu un zināšanas dažādos uzņēmējdarbības aspektos. Uzņēmējdarbības skolā ar savām zināšanām dalījās tādas personības kā, piemēram, radošās aģentūras SIA „Ai Production” vadītāja Aiga Baikova, sociālo tīklu mārketinga aģentūras „Klik Klik” vadītāja Eva Onzule, satura veidotāji Beāte Katrīna Zeltiņa un Niklāvs Mičulis, kā arī daudzi citi. Projekta laikā skolēniem bija iespējams doties arī uz Latvijas uzņēmumiem un iepazīt to darbību klātienē.

Noslēdzošajā nodarbībā, 28. aprīlī, dalībnieki komandās izstrādāja biznesa inkubatora radošo konceptu, ietverot ilgtspējības ideju, ko tālāk prezentēja žūrijai. Kamēr žūrija apkopoja rezultātus, skolēniem iedvesmas vārdus veltīja basketbola kluba Turība un 3x3 olimpisko čempionu treneris Raimonds Feldmanis, kurš dalījās ar atziņām par līderību, mērķu noteikšanu un komandas darbu.

Uzņēmējdarbības skolas noslēguma zināšanu testu ar visaugstāko punktu skaitu nokārtoja trīs skolēni – 3. vietu ieguva Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas skolniece Marta Teivāne, 2. vietu - Rīgas Teikas vidusskolas skolniece Viktorija Kuzmina un godpilno pirmo vietu - Talsu 2. Vidusskolas skolēns Ralfs Puriņš.

Uzņēmējdarbības skolas noslēguma ietvaros arī pedagogiem, kas visa mācību gada laikā iesaistījušies Uzņēmējdarbības skolā, notika meistarklase “Mediācijas idejās balstīta konfliktu risināšana”, kurā sertificēta mediatore Evija Kļave dalījās savās zināšanās un pieredzē, kā rodas konflikti un kā mediācija var palīdzēt atjaunot sagrautu vai apgrūtinātu komunikāciju, saglabāt pozitīvas attiecības un mazināt emocionālo spriedzi. Meistarklasē kopīgi ar vidusskolu pedagogiem tika apspriesti jautājumi par to, kā rodas konflikts, ar kādiem konfliktiem ikdienā visbiežāk sastopas pedagogi un kā mediācija var palīdzēt konfliktu situācijās.

Vēlamies pateikties visiem Uzņēmējdarbības skolas dalībniekiem, skolām un uzņēmumiem, kas palīdzēja organizēt un nodrošināt aizraujošu un zināšanām bagātu pasākumu kopumu skolēniem, ar mērķi motivēt jauniešus darboties un veidot pašiem savus uzņēmumus, kas kalpos kā pamatne Latvijas uzņēmējdarbībai nākotnē.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!