Jaunumi

12.07.2023

No rudens Biznesa augstskolas Turība studentiem būs pieejami 10 modernizēti e-studiju kursi, kuros tie varēs uzlabot savas digitālās prasmes

Lai veicinātu jaunu tehnoloģiju apguvi un modernizētu studiju procesu Biznesa augstskolas Turība studiju programmās, mācībspēki ir papildinājuši dažādus e-studiju kursus ar digitalizētiem apmācības programmu materiāliem un izstrādājuši divus jaunus studiju kursus. Tie palīdzēs pilnveidot studējošo digitālās kompetences un kāpinās viņu konkurētspēju darba tirgū.

Studiju kursi, kuri modernizēti un kuros integrēti digitalizācijas risinājumi, studentiem būs pieejami jau šī gada rudenī. Tos izstrādājuši astoņi Turības mācībspēki - Zane Driņķe, Rosita Zvirgzdiņa, Iveta Liniņa, Jolanta Derkevica-Pilskunga, Ivars Linde, Renāte Cāne, Jana Bunkus un Karīna Zadvinska.

Stāsta informācijas tehnoloģiju pakalpojumu pārvaldības procesu vadītājs J. Pekša: “E-kursu digitalizācijas process noritēja ļoti sekmīgi. Tika ierakstītas un apstrādātas video lekcijas, katrs pasniedzējs veidoja video uzdevumus, testus, sazarotos scenārijus un interaktīvās prezentācijas ar H5P un citiem rīkiem. Materiālu apkopošanai tika izveidots vienots šablons, pēc kura katrs docētājs savus materiālus ievietoja Moodle vidē. Lai tehniski atvieglotu šo procesu, ir iegādāta video tehnika filmēšanai un video apstrādei, kā arī virtuālais un lokālais disku masīvs.”

Paralēli divi docētāji uz rudeni būs izstrādājuši mācību programmas “Digitālais mārketings” (J. Derkevica-Pilskunga), “Lietotāja saskarne un pieredze” (J. Pekša) un “Mākslīgais intelekts un datu zinātne biznesa vadībā” (J. Pekša). Šo kursu izstrāde norit sadarbībā ar pārējiem projekta partneriem.

“Kursam “Lietotāja saskarne un pieredze” ir iegādāta iekārta “Brain–computer interface”, kas paredzēta smadzeņu viļņu lasīšanai. Šo iekārtu uzliek uz galvas un nolasa zemas frekvences radio viļņus no lietotāja smadzenēm, piemēram, vai viņš šobrīd ir vai nav priecīgs”, stāsta šī kursa izstrādātājs J. Pekša.

Šīs ir dažas no aktivitātēm plašākā studiju procesa digitalizēšanā, kas tiek īstenota projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās”.

Visas aktivitātes norisinās Eiropas Sociālā fonda projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005), kam piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2 052 269,47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!