Jaunumi

27.06.2022

No detektīvdarbības līdz kiberdrošībai - jauna maģistru programma “Organizācijas drošības vadība”

Mūsdienās organizācijas drošība un drošības pamazināšanas ir aktuāls temats, par kuru interesējas ne tikai topošie studenti, bet arī cilvēki, kuri vēlas saistīt savu karjeru ar drošības pamatprincipu praktizēšanu ikdienā. Biznesa augstskola Turība piedāvā jaunizstrādātu maģistra studiju programmu “Organizācijas drošības vadība”, kas ir turpinājums bakalauru studiju programmai “Organizācijas drošība” jau attiecīgi augstākā līmenī, veidojot studentu par kompetentu organizācijas drošības vadītāju.

Jaunā programma tiek veidota, ņemot vērā tādus svarīgus izglītības principus, kā starpdisciplinaritāte, internacionalizācija, tehnoloģijas un personības veidošanas pieredzes bagātināšana. Programma ir starpdisciplināra, taču galveno uzsvaru tajā veido drošības izpratnes nostiprināšana uzņēmējdarbības vadībā.

Studiju programmas absolventi būs augstas pakāpes kvalificēti darbinieki karjerai daudznozaru organizācijās un institūcijās, kas spētu nodrošināt labu koordināciju, komunikāciju un kontroli ārkārtas situācijās gan taktiskā, gan operatīvā, gan stratēģiskā līmenī, izstrādāt un prasmīgi realizēt vispusīgu riska vadību uzņēmumā un izveidot visaptverošas stratēģiskās drošības, kā arī spētu konsultēt vadību uzņēmējdarbības aizsardzībā un attīstībā. Absolventi būs ieguvuši psiholoģiskas zināšanas un pratīs rīkoties ar cilvēka uzvedību ekstremālās situācijās.

Programmas ilgums atkarīgs no iepriekš iegūtajām zināšanām. Studiju programma atbilst studiju virzienam „Iekšējā drošība un civilā aizsardzība”, jo tajā ir iekļauti daudzi ar drošības un aizsardzības jomu saistīti studiju kursi, tādēļ ir izstrādāta īsā un garā programma, izvērtējot studenta jau iegūtās drošības speciālista zināšanas.

Īso programmu veido tādi studiju kursi kā, piemēram, “Kiberdrošības pārvaldība”, “Darba drošība un aizsardzība”, “Sarunu vešanas stratēģijas”, “Konfliktoloģija”, “Drošības risku un krīžu vadība”, “Drošības organizāciju kvalitātes vadība”, “Cilvēkresursu vadība un attīstība”, “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana”.

Savukārt tiem, kam drošībā nav bijusi iepriekšēja pieredze, tiks sniegtas zināšanas tādos studiju kursos kā “Detektīvdarbība”, “Drošības psiholoģija”, “Organizācijas drošība”, “Drošības teorija”, “Drošības organizāciju teorija”, “Drošības projektu vadība”, “Publiskie iepirkumi”, “Biznesa ekonomika”, “Intelektuālā īpašuma aizsardzība”, “Prezentācijas māksla”, “Praktikums personālvadībā”, “Mākslīgais intelekts” u.c.

Ar profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu studiju virzienā „Iekšējā drošība un civilā aizsardzība” vai profesionālā bakalaura vai 5. līmeņa profesionālās kvalifikācijas diplomu, kas iegūts, pabeidzot vismaz četru gadu studiju programmu, kā arī apliecinājumu par vismaz divu gadu praktisko pieredzi personas un īpašuma aizsardzībā – būs jāstudē tikai 1 gads un 3 mēneši.

Studiju programmas starpdisciplinārais raksturs ļaus veidot jaunus tirgū pieprasītus speciālistus, kuri nav specializējušies tikai vienā šaurā jomā, bet ir spējīgi pieņemt lēmumus, izmantojot starpdisciplinārās zināšanas, tādējādi kļūstot par arvien efektīvākiem speciālistiem.
Absolvējot šo programmu tiks piešķirts sociālo zinātņu maģistra grāds personu un īpašuma aizsardzībā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!