Jaunumi

01.08.2022

Nākotnē izglītoti speciālisti būs kā pamatprasība, lai uzsāktu darbu IT projektos

Informācijas tehnoloģijas jeb IT ir datorikas nozare, bez kuras nevaram iedomāties savu ikdienu. Dators, viedierīces un internets spēlē būtisku lomu mūsu ikdienas dzīvē, atvieglo dažādus procesus, risina problēmas un ietaupa laiku, tādēļ to nepārtrauktai darbībai nepieciešamas noteiktas zināšanas un speciālisti, kuri tos apkalpo, bieži vien mums to neredzot.

„Nākotne Informācijas tehnoloģijās ir skaidri redzama, tai nav griestu, tā nemitīgi attīstās, tādēļ jāpilnveidojas arī pašiem IT speciālistiem, apgūstot arvien vairāk mūsdienu IT tendences un paliekot aktuāliem par notiekošo šajā vidē. Kas šodien var likties pietiekami, rīt ar to var nepietikt, tādēļ ir jāapgūst arvien vairāk un augstākā līmenī, lai indivīds būtu konkurētspējīgs dinamiskajā IT darba tirgū,” uzsver Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs un profesionālās bakalauru studiju programmas „Datorsistēmas” direktors Jānis Pekša.

Priekšrocības, studējot IT Turībā

Elastīgs apmācību process ir viena no pamata priekšrocībām, kā arī moduļu apmācības princips, lekciju un prakses īpatsvars, apmēram, attiecībā 1:3, toties attālināta piekļuve studiju materiāliem dod iespēju mācīties arī attālināti. Augstskola organizē dažādas vieslekcijas un piekopj praktisku zināšanu pārnesi, kā arī studentiem ir iespēja doties apmaiņas studijās citās Eiropas inženierzinātņu augstskolās. Studiju kursu apguve tiek realizēta Informāciju un komunikācijas tehnoloģiju laboratorijā (IKTL), kura nodrošina visu nepieciešamo mācību vielas apguvei un praktizēšanai, kā arī iespēju izmantot tehniku un resursus brīvajā laikā gan uz vietas, gan saslēdzoties attālināti.

Profesionālā bakalaura studiju programmā „Datorsistēmas” students apgūs dažādas programmēšanas valodas - Java, C#, Python, Kotlin un JavaScript. Paralēli programmēšanas valodu apguvei studiju programma papildināta ar dažādām radošām un visaptverošām IT jomām, kā, piemēram, ‘’Mašīnapmācība un inteliģentā analītika”, “Dizaina domāšana IT industrijā”, “Lietu internets”, “Zaļās IT sistēmas un metodes”, “Programmatūras izstrāde modelēšanai un imitācijai (Virtuālā realitāte)” un “Robotika”.

IT jomas lielākie izaicinājumi

Mūsdienu Informācijas tehnoloģijas speciālistam kā programmēšanas inženierim ir jāspēj aptvert plašs spektrs dažādu tehnoloģiju un programmēšanas valodu. Nākotnē izglītoti speciālisti būs kā pamatprasība, lai uzsāktu darbu IT projektos. Tehnoloģijām un mākslīgajam intelektam kļūst arvien lielāka nozīme mūsu ikdienas dzīvēs, tādēļ nākotne IT pilnveidosies un attīstīsies paralēli cilvēku tendencēm un turpinās būt arvien lielāka daļa no mūsu ikdienas dzīves.

Katram IT speciālistam jāpiemīt kritiskai domāšanai, kā arī spējai uztvert informāciju un vienkāršiem vārdiem izklāstīt būtisko. Jāspēj ātri domāt risinājumi problēmām, jo bieži vien šīs problēmas kavē citu cilvēku darbus, tādējādi neradot uzņēmumam peļņu. IT jomas lielākie izaicinājumi būtu korekta IT investīciju apgūšana, jēgpilnu spēju izmantošana, un arī būtisks aspekts būs izglītība, kura ir konstanti jāpilnveido un jāpakārto IT nozares attīstības rezultātā.

IT kā uzņēmējdarbības sastāvdaļa

Informācijas tehnoloģijām ir svarīga loma uzņēmējdarbībā un bez tās mūsdienu pasaulē vairs nav iespējas pilnvērtīgi pastāvēt. E-pasts, tīmekļa vietne, viedtālrunis, elektronisks rēķins un elektronisks paraksts ir kā standarta komplekts katrā uzņēmumā. Arvien vairāk uzņēmumi, organizācijas un iestādes domā par savu datu drošību un vienotām sistēmām, kuras pilda vairākas funkcijas sākot no datu uzglabāšanas līdz darbu uzskaitei un saziņai. Lielākoties uzņēmumiem ir savas IT nodaļas, kurās strādā speciālisti, kuri nodrošina sistēmu un tehnoloģiju veiksmīgu darbību un risina dažādas ar to saistītās problēmas.

Atrast sevī varēšanu

Pirmā no grūtībām noteikti ir slinkums, jo, studējot IT, pirmais mēnesis vienmēr pēc sajūtām ir grūti uztverams. Sākas dažādas pārdomas - “Vai tiešām tas ir ko es vēlos studēt?”, “Vai matemātika nebūs pārāk sarežģīta?” un “Vai tomēr spēšu iemācīties programmēt?”. Šie ir tie aktuālākie jautājumi, kas nomāc studentus, toties var teikt, ka tas ir pārejoši - pēc pirmajiem mājas darbiem un praktiskajiem darbiem ar pasniedzējiem, kas iedvesmo un rada sajūtu, ka tomēr var!

Studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai IT virzienā ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas inženiera profesijas standartu un profesionālo ētiku.


Nāc un studē profesionālajā bakalauru studiju programmā „Datorsistēmas” un kļūsti arvien konkurētspējīgāks attīstošajā IT jomā.
Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās. Absolvējot koledžas studiju programmu, var turpināt studijas profesionālā bakalaura programmā “Datorsistēmas” uzreiz 3. studiju gadā.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!