Jaunumi

04.08.2022

Mūsdienās drošības speciālistiem jābūt ļoti universāliem

Drošības jautājums kļūst arvien aktuālāks visā pasaulē, un cilvēki biežāk aizdomājas, vai ir pietiekami droši apmeklēt publiskus pasākumus, konkrētas vietas un pat valstis. Globalizācijas ietekme būtiski sekmē dažādu draudu pieaugumu, līdz ar to drošības speciālistu profesija kļūst arvien pieprasītāka. Tāpat sabiedrības uzmanības centrā regulāri nonāk apsardzes personāls gan veikalos, gan dažādos pasākumos – vai tas ir pietiekami kompetents un apmācīts, vai ievēro ētikas normas un izturas ar cieņu pret apkārtējiem.

„Mūsdienās drošības specialistiem jābūt ļoti universāliem. Jāspēj risināt gan tiešā apdraudējumu situācijas, gan jāspēj būt labam psihologam, gan jāspēj orientēties tehniskajā vidē. Jo vairāk jomu pārzinās drošības speciālists, jo būs spējīgāks adekvāti reaģēt uz dažādām situācijām.” min „Sanitex” grupas drošības dienesta vadītājs un Turības goda absolvents Artūrs Āmars.

Artūrs Āmars arī pēc studijām aktīvi iesaistās Turības Juridiskās fakultātes drošības programmās, piedaloties studentu darbu vadīšanā un aizstāvēšanas komisijās. Tāpat viņš aktīvi darbojas kā Juridiskās fakultātes studiju virziena “Iekšējā drošība un civilā aizsardzība” padomes loceklis, lai ar savu pieredzi un iegūtajām zināšanām palīdzētu attīstīt arī akadēmisko vidi. Īsā sarunā Artūrs sniedz ieteikumus, kādēļ studēt organizācijas drošību un dalās ar savu studiju pieredzi Turībā.

Izaicinājumi ar kuriem saskaras drošības speciālisti

Mūsdienās drošības specialistiem jābūt ļoti universāliem. Jāspēj risināt gan tiešā apdraudējumu situācijas, gan jāspēj būt labam psihologam, gan jāspēj orientēties tehniskajā vidē. Jo vairāk jomu pārzinās drošības speciālists, jo būs spējīgāks adekvāti reaģēt uz dažādām situācijām.

Ieguvumi studējot organizācijas drošību

Studējot organizācijas drošību koledžas programmā students iemācās domāt, kā drošības specialists, kura uzdevums ir pēc iespējas precīzāk paredzēt iespējamos apdraudējumus uzņēmumam, kura intereses viņš pārstāv.

Karjeras iespējas pēc studiju beigšanas

Beidzot koledžas programmu un iegūstot drošības speciālista izglītību, iespējams jau darbu dabūt kādā no apsardzes pakalpojumu sniedzēju kompānijām, vai kādā uzņēmuma iekšējā drošības dienestā par drošības specialistu. Un ,protams, turpinot mācīties, un iegūstot nākamā līmeņa izglītības, ir iespēja augt arī darba tirgū un kļūt par nodaļu vadītāju, vēlāk par departamenta un varbūt, pat uzņēmuma vadītāju drošības nozares uzņēmumos.

Dažādi viedokļi un redzējumi mācību procesā

Manuprāt, interesantākais un noderīgākais, ko paņēmu no sava studiju laika Turībā, būtu, dažādu pasniedzēju dažādie redzējumi uz lietām un procesiem. Tā dažādība tevi veido viedokļu kopumus, no kuriem tu pats, kā personība izvēlies pareizāko priekš savas uzskatu prizmas.

Nebaidies no domas, ka pazaudēsi laiku, studējot jūs tikai un vienīgi iegūsiet, un tos ieguvumus sapratīsiet tikai vēlāk. Investējiet savu laiku, pretī saņemsiet zināšanas kuras varēsiet izmantot savas karjeras veidošanā.
Absolvējot šo Biznesa augstskolas Turība īstenoto koledžas studiju programmu, vari turpināt studijas bakalaura līmeņa programmā “Organizācijas drošība” uzreiz 3. studiju gadā. Nāc un kļūsti par drošībnieku!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!