Jaunumi

26.04.2023

Mediācijas dienu ietvaros Turībā notiks vidusskolu pedagogiem meistarklase par konfliktu risināšanu

Mediācijas dienu ietvaros 28. aprīlī Biznesa augstskolā Turība notiks meistarklase “Mediācijas idejās balstīta konfliktu risināšana” Latvijas vidusskolu pedagogiem, kuri šajā mācību gadā iesaistījušies Turības Uzņēmējdarbības skolas projektā.

“Skolas vide ir attiecību tīkls, ko veido skolēni, skolotāji un vecāki, savukārt, konflikts ir viena no dabiskām attiecību formām. Svarīgi, lai domstarpībās spējam viens otru sadzirdēt, izprast viens otra vajadzības un rast abpusēji pieņemamu risinājumu. Tikai kopīgiem spēkiem varam izkopt un stiprināt prasmi veidot uz cieņas un sadarbības vērtībām balstītu saskarsmi un attiecības, attīstīt sarunu un diskusiju kultūru,” uzsver Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja, Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes docente Evija Kļave.

Mediācijas meistarklasē sertificēta mediatore E.Kļave dalīsies savās zināšanās un pieredzē, kā rodas konflikti un kā mediācija var palīdzēt atjaunot sagrautu vai apgrūtinātu komunikāciju, saglabāt pozitīvas attiecības un mazināt emocionālo spriedzi. Meistarklasē kopīgi ar vidusskolu pedagogiem tiks apspriesti jautājumi par to, kā rodas konflikts, ar kādiem konfliktiem ikdienā visbiežāk sastopas pedagogi un kā mediācija var palīdzēt konfliktu situācijās.

28. aprīlī Biznesa augstskolā Turība pulcēsies ap 400 vidusskolēniem no visas Latvijas un viņu pedagogi uz Uzņēmējdarbības skolas noslēguma pasākumu. Turība projektu Uzņēmējdarbības skola rīko jau astoto gadu un līdz šim tajā piedalījušies skolēni no vairāk kā 50 dažādām Latvijas skolām. Šobrīd Uzņēmējdarbības skolu absolvējuši kopumā vairāk nekā 700 skolēni. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā.

Ņemot vērā, ka Uzņēmējdarbības skolas noslēgums būs Mediācijas nedēļā, tāpēc arī pedagogiem meistarklase veltīta tieši mediācijai un konfliktu risināšanas tēmai.

Mediācijas dienas 2023 notiks no 24. līdz 28. aprīlim, kuras rīko Sertificētu mediatoru padome. Šo dienu ietvaros notiks vairāki pasākumi, kuru mērķis ir veicināt izpratni un informētību par mediāciju, mediācijas kā alternatīvas metodes tiesai konfliktu risināšanā pieejamību un izmantošanu. Plašāk par Mediācijas dienām ir pieejama mājaslapā www.sertificetimediatori.lv.

Mediācija ir strīdu risināšanas veids, kas ir balstīts uz sadarbību un cieņpilnu komunikāciju, ļaujot izprast strīdā iesaistīto pušu kopīgās intereses un vērtības un rast abpusēji pieņemamu konflikta risinājumu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!