- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Mācīties kā mācīt starpnozaru prasmes
Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar piecām Eiropas augstskolām realizē projektu, kura ietvaros pasniedzēji pēta studentu starpnozaru prasmju tēmu – kā iemācīt tās prasmes, ko nemāca standarta izglītības programmas? Kā sagatavot jauno profesionāli, kas ir labs komandas spēlētājs, kas māk sadarboties un komunicēt, spēj uzstādīt un sasniegt savus mērķus, plānot laiku un var strādāt multikulturālā vidē?
Turība ir vadošā augstskola ERASMUS+ Stratēģiskās partnerības projektā DISCOM, kura ietvaros tiek meklētas atbildes uz šiem jautājumiem, tiek izstrādāti dažādi mācību materiāli un jaunas pieejas, lai iemācītu studentiem labāk strādāt komandās, risināt strīdus, komunicēt un sasniegt savus mērķus.
2020.gadā veiktais Pasaules Ekonomikas Foruma pētījums par nākotnes darba tirgus prasībām skaidri iezīmē faktu, ka pieprasītākās prasmes darba tirgū būs tieši starpnozaru prasmes – spēja sadarboties, kritiski domāt un risināt problēmas. Bet savā ikdienas darbā lektors pasniedz savas nozares priekšmetu un ne vienmēr pievērš pietiekamu uzmanību savu studentu starpnozaru prasmju attīstīšanai. Tieši tādēļ arī pasniedzējam ir jāmācās – kā strādāt labāk, savādāk, interaktīvāk, kā atrast jaunas pieejas un pielietot dažādas darba metodes. Tādēļ no 25. līdz 29. septembrim Jagaiļa Universitātē Krakovā, Polijā notika intensīvs piecu dienu seminārs pasniedzējiem. Dalībnieki pētīja un dalījās pieredzē par tādām mūsdienīgām un svarīgām tēmām kā dizaina domāšana, laika plānošana, koučinga metodes, starpkultūru komunikācija, konfliktu diagnostika, konfliktu risināšana un spēja strādāt komandā.
„Ir patīkami redzēt kā akadēmiskā vide mainās un attīstās, studenti tiek mācīti savādāk un augstskolas starpnozaru prasmēm pievērš arvien lielāku uzmanību”, stāsta Kristina Nesterova, Biznesa augstskolas Turība pasniedzēja. Savukārt pasniedzēja no Nīderlandes Biznesa akadēmijas Gea van Klompenburg stāsta „Šādās mācībās ir lieliska iespēja iejusties studenta ādā un izmēģināt pašai visas mācību metodes uz sevis”.
DISCOM projekta partneri ir izstrādājuši publikācijas par iepriekš minētājām prasmēm, kas drīzumā tiks apkopotas grāmatā. Tāpat par šiem jautājumiem ir sagatavoti apjomīgi mācību materiāli ar praktiskiem uzdevumiem studentiem un pasniedzējiem. Materiāli jau šobrīd ir pieejami projekta mājas lapā http://skills.turiba.lv. Jebkurš pasniedzējs tiek aicināts izpētīt materiālus un izmantot tos savā ikdienas darbā – neatkarīgi no priekšmeta, ko pasniedz.
DISCOM projekta ietvaros drīzumā tiks izstrādāta arī mobilā aplikācija, kas dos iespēju individuāli attīstīt un trenēt savas starpnozaru prasmes. Jau 2022. gada 21.-22. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisināsies projekta noslēguma konference, kurā tiks prezentēti projektā izstrādātie materiāli un rezultāti.
Vairāk informācijas projekta mājas lapā: http://skills.turiba.lv
Projekts tiek realizēts ar Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas finansiālo atbalstu, projekta numurs 2019-1-LV01-KA203-060423.