Jaunumi

28.07.2022

Līdz 2023. gada 1. jūlijam ārpakalpojuma grāmatvežiem jāiegūst licence

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām līdz 2023. gada 1. jūlijam ārpakalpojuma grāmatvežiem ir nepieciešams iegūt licenci, kas dod tiesības sniegt grāmatvedības pakalpojumus. Licenci var iegūt, ja kvalifikācija atbilst vismaz ceturtā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai grāmatvedības jomā.

Šādu izglītību piedāvā Biznesa augstskolas Turība koledžas studiju programma “Finanses un grāmatvedība”.

Studiju laikā var apgūt grāmatvedības aprēķinu un saimnieciskās darbības uzskaiti, mazo un video uzņēmumu budžeta plānošanu, revīzijas un audita organizēšanu, prasmi konsultēt jaunos uzņēmējus grāmatvedības uzskaites veida izvēlē, uzņēmuma finanšu analīzi, grāmatvedības standartu pielietošanu, praktisko grāmatvedības uzskaiti un tās veikšanu ar datorprogrammas palīdzību. Tāpat studijas sniegs iemaņas lietišķajā komunikācijā, prezentācijas mākslā un biznesa ētikā. Studiju ilgums ir 2,3 gadi.

Grāmatvedība ir joma, kas pieprasa precizitāti un spēju pielāgoties, jo šajā nozarē ļoti bieži mainās normatīvais regulējums. Grāmatvedim ne tikai jāpārzina atbilstošie likumi un Ministru kabineta noteikumi, bet arī jāprot tos pareizi pielietot, tāpēc studiju programmā māca arī analītisko domāšanu. Tāpat grāmatvedim jābūt apveltītam ar stratēģisku domāšanu un jāspēj prognozēt uzņēmuma virzība finanšu jomā divus soļus uz priekšu. Lai sekmīgi darbotos grāmatvedības un finanšu jomā, cilvēkam jāspēj ievērot detaļas un jāmīl skaitļi, tomēr tā nebūt nav vienmuļa un garlaicīga nozare.

“Līdz ar ekonomisko augšupeju, pēdējo gadu laikā Latvijā, līdzīgi kā citu nozaru speciālistiem, arī grāmatvedībā strādājošajiem pieaug darba samaksa. Darba tirgū arvien tiek novērtēti kvalificēti speciālisti, kuri ne tikai pārzina grāmatvedības jomu ietekmējošos normatīvos aktus, bet arī prot tos pielietot ikdienas darbā. Grāmatvedības jomā veiksmīgi var strādāt, arī iegūstot koledžas jeb pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības apliecinošu dokumentu,” stāsta programmas direktore Anna Medne.

Šo studiju programmu var studēt Rīgā, filiālēs - Liepājā, Cēsīs un Talsos, vai attālināti, izvēloties e-studijas. Lai ērtāk varētu savienot studijas ar darbu un ģimenes dzīvi, grāmatvedību un finanses vari apgūt nepilna laika studijās neklātienē (piektdienu vakaros un sestdienās katru otro nedēļu) un nepilna laika e-studijās.

Absolvējot šo Biznesa augstskolas Turība īstenoto koledžas studiju programmu, vari turpināt studijas bakalaura līmeņa programmā “Starptautiskā finanšu vadība” uzreiz 3. studiju gadā.

1. līmeņa augstākās izglītības studiju programma “Finanses un grāmatvedība” ir akreditēta līdz 2027. gada 28. oktobrim.

https://www.turiba.lv/lv/uznemsana/studiju-programmas-1/1-limena-koledzas-programmas/finanses-un-gramatvediba

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!