Jaunumi

26.09.2022

Latvijas vidusskolēni uzsāk dalību Uzņēmējdarbības skolā

Piektdien, 23. septembrī, teju 400 vidusskolēni no dažādām Latvijas skolām uzsāka dalību Biznesa augstskolā Turība rīkotajā projektā Uzņēmējdarbības skola, kurā visu mācību gadu apgūs uzņēmējdarbību un liks lietā savu radošumu, atjautību un spēju darboties komandā.

Biznesa augstskola Turība projektu Uzņēmējdarbības skola rīko jau astoto gadu un līdz šim projektā piedalījušies skolēni no vairāk kā 50 dažādām Latvijas skolām. Šobrīd Uzņēmējdarbības skolu absolvējuši kopumā vairāk nekā 700 skolēni. Ik gadu dalībnieku skaits turpina pieaugt, kas liecina par jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt dažādas noderīgas prasmes jau vidusskolas laikā.

Kā ierasts, Uzņēmējdarbības skola sākās ar atklāšanas pasākumu un noslēgsies nākamgad aprīlī. Visa projekta laikā notiks dažādas tiešsaistes lekcijas, ekskursijas uzņēmumos un iedvesmas stāsti no uzņēmumu īpašniekiem.

Atklāšanas pasākumā vidusskolēni klausījās iedvesmojošu lekciju, pildīja uzdevumus un darbojās grupās. Arī skolotāji tikās ar Biznesa augstskolas Turība rektoru Aldi Baumani, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāni Zani Driņķi un Studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektoru Imantu Bergu, lai smeltos iedvesmu un idejas par skolēnu izglītošanu, mācību procesu un aktualitātēm saistītām ar izglītības jomu šajā mācību gadā.

Augstskolas rektors Aldis Baumanis min: “Mācībspēkam šobrīd ir smags uzdevums atjaunot mācību procesu, lai jaunieši, kuri 2 gadus bijuši attālinātā režīmā, atkal iejustos ierastajā mācību vidē. Šodienas jaunieši, tai skaitā tie, kuri ir Uzņēmējdarbības skolā, būs tie, kas pēc desmit, divdesmit gadiem virzīs Latvijas valsts attīstību. Mēs kopā ar vidusskolu skolotājiem esam gatavi strādāt pie tā, lai šī virzība būtu strauja, nepārtraukta un neatgriezeniska, un šajā sadarbībā liela nozīme ir arī uzņēmējiem.”

Jau pirmajā Uzņēmējdarbības skolas dienā skolēniem, sadaloties grupās, bija jāizdomā sava unikālā biznesa ideja, piemēram, kāds produkts vai pakalpojums, no ražošanas līdz mārketingam, ko tālāk prezentēja žūrijai un saņēma vērtīgas atziņas un ieteikumus, kā arī vērtīgu ieskatu no uzņēmējdarbības puses.

Viena no žūrijas locekļiem bija SIA „Ai Production” vadītāja Aiga Baikova, kura atzīst : ”Man ir milzīgs prieks redzēt, ka tik daudzi jaunieši domā par dažādiem ilgtspējas jautājumiem, un to varējām redzēt gandrīz visās prezentācijās, kā arī bija redzama degsme un azarts strādājot pie savas biznesa idejas.”

Pēc uzdevumiem un vieslekcijas skolēni devās ekskursijā uz uzņēmumiem, lai iepazītos ar uzņēmumu ikdienas darbu. Skolēni viesojās tādos uzņēmumos kā Poligrāfijas grupa MŪKUSALA, SIA „SAKRET”, Hotel Janne, SIA „Beweship Latvia” un SIA „Datakom”.
Biznesa augstskolas Turība rīkotā Uzņēmējdarbības skola turpināsies ar tiešsaistes vieslekcijām un ekskursijām uzņēmumos visa mācību gada garumā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!