Jaunumi

01.03.2022

Latvijas Republikas Zemessardze aicina studējošos iestāties Zemessardzes Studentu bataljonā!

Latvijas Republikas Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa. Zemessardzes mērķis ir iesaistīt Latvijas Republikas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā, tā piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu. Zemessardzē var dienēt Latvijas Republikas pilsoņi vecumā starp 18 un 55 gadiem.

Zemessardzē dienē ap 8000 zemessargu un ik gadu skaits palielinās.

ZS galvenie uzdevumi ir

  • Sagatavot Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē un apmācīt Zemessardzes personālsastāvu.
  • Pildīt valsts aizsardzības uzdevumus.
  • Likumos un starptautiskajos līgumos noteiktajā kārtībā piedalīties starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos.
  • Piedalīties uzņēmējvalsts atbalsta sniegšanā.
  • Iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus un veikt spridzināšanas darbus.
  • Piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos.
  • Sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.
  • Sniegt atbalstu Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā un radušos seku pārvarēšanā.
  • Sniegt atbalstu Rekrutēšanas un jaunsardzes centram jaunsargu interešu izglītības programmas īstenošanā.

Kāpēc pievienoties Zemessardzei?

Profesionālā bakalaura studiju programmas “Organizācijas drošība” studējošā, brīvprātīgais zemessargs Kārena Kopeika: “Būt zemessargam priekš manis nozīmē - motivācija, patriotisms un komandas darbs. Pēc apmācībām, kad esi noguris un neizgulējies, neskatoties uz to, sajūtas ir gandarītas par labi paveikto darbu. Tāpēc ir labi būt zemessargam, jo dzīve paliek interesantāka un iegūtās zināšanas noder ikdienas darbos.”

BAT Juridiskās fakultātes lektors, zemessargs Nikolajs Ozoliņš: “Cieņu pret savu valsti var izrādīt dažādi – maksāt nodokļus, piedalīties Lielajā talkā, bet augstākais ir veltīt laiku, veselību un pat dzīvi dienējot Zemessardzē. Dienests padara vienkāršu ikdienas cilvēku par atbildīgu un rīkoties spējīgu pilsoni, aizsargāt valsti, ģimeni un arī kaimiņus. Dienests dod otro ģimeni – militāro ģimeni – patiesos draugus, kas tiek pārbaudīti mācībās, grūtībās un uz viņiem var paļauties arī civilajā dzīvē.”

BAT 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Organizācijas drošība” absolvents, Latvijas Republikas Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Studentu bataljona virsseržants štāba virsseržants Mārtiņš Baltais: “Būt par zemessargu ir katra cilvēka brīva izvēle. Šajā gadījumā kļūstot par zemessargu šī brīvā izvēle dod pievienoto vērtību un kļūst par hobiju: Tu vari apgūt papildus zināšanas, kuras noderēs gan Tev un Tavai ģimenei, gan valsts kopējai aizsardzībai. Izmantojot savu civilo izglītību un iegūto specialitāti, Tu vari piedalīties valsts aizsardzībā un darboties savā “lauciņā” skatoties no militārās nepieciešamības prizmas. Apgūtās zināšanas iegūsi par baltu velti, Zemessardze par to Tev vēl piemaksās! Esot Zemessardzē Tev ir lieliska iespēja iepazīt citu jomu pārstāvjus un turpināt attīstīt sadarbības iespējas ārpus Zemessardzes.”

Profesionālā bakalaura studiju programmas “Organizācijas drošība” studējošā, ZS štāba G-1 pārvaldes dižkareive Šarlote Juste: “Savu brīvo laiku izmanto lietderīgi - aizsargājot Latvijas tautu un tās teritoriju ar savu palīdzību, jo katrs zemessargs ir svarīgs. Pavadot savas nedēļas nogales, kas būtu (piektdienas vakari, sestdienas un svētdienas) apmācībās. Tajās iekļaujas arī pamatapmacības nometne, kas ilgst 2 nedēļas + saņemot kompensāciju, par to ka tevi apmāca - zemessargs ir ieguvējs; Redzēt un kaut nedaudz saprast/iejusties ar ko ikdienā nodarbojas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un laikam ejot, iespējams, zemessarga aicinājums būs iestāties profesionālajā dienestā; Iegūt jaunus draugus/paziņas/sakarus nākotnei; Militārā pieredze un apmācības process/meža periodi, poligoni, šaušanas nodarbības u.c. apmācības; Zemessardze ir uz brīvprātības pamata balstīta nodarbošanās un jebkurā brīdī var izbeigt attiecības ar Zemessardzi. Gūt pieredzi no pieredzējušiem instruktoriem; Veidot savu izaugsmi un karjeru Zemessardzē - kuru pēc tam var papildināt un pilnveidot kā karavīrs jau profesionālajā dienestā vai arī palikt Zemessardzē un būt zemessargs. Ja mīli savu valsti noteikti katram ieteiktu stāties Zemessardzē un pamēģināt.”

Sīkāka informācija par Zemessardzi skatāma šeit https://www.zs.mil.lv/lv/pievienojies

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!