Jaunumi

27.12.2022

Labs darbinieks ir laba darba devēja atspulgs

“Ja tev ir zināšanas, bez prakses tu esi teorētiķis, savukārt, ja tev būs tikai prakse, bet nebūs zināšanas, būsi praktiķis, tādējādi izglītība un prakse dod pieredzi, kas jau ir pamats būt profesionālim,” uzsver Biznesa augstskola Turība absolvents un pasniedzējs Oskars Ķinis, kurš ar savām zināšanām dalās, pasniedzot dažādus ar mārketingu saistītus studiju priekšmetus.

Viņš darbojas tirdzniecības nozarē vairāk nekā 20 gadus un ikdienā strādā kā eksporta vadītājs uzņēmumā “AM furnitūra”.

Kuru studiju programmu absolvējāt un ko sagaidījāt no studijām, sākot mācīties Turībā?

Sākumā ar sarkano diplomu absolvēju bakalaura studiju programmu “Mārketings un tirdzniecības vadība”, kur ieguvu nepieciešamo teorētisko bāzi, lai varētu vadīt pārdošanas komandu. Pēc tam augstskola mani pārliecināja un iedrošināja stāties maģistrantūrā, kurā arī ar sarkano diplomu absolvēju programmu “Uzņēmējdarbības vadība”. No augstskolas sagaidīju un arī saņēmu lieliskus studiju biedrus, ar kuriem joprojām uzturam ciešu kontaktu, kā arī zinošus uz atbalstošus pasniedzējus.

Kas no studiju laikā iemācītā ir palicis atmiņā un pielietojat to savā profesijā arī tagad?

Visnoderīgākā lieta, ko iemācījos studiju laikā, bija prasme atrast nepieciešamo ātri, kā arī orientēties, kur meklēt vajadzīgo darbu izpildei, nevis iekalt visu no galvas.

Kā augstākā izglītība mainījusi Jūsu skatījumu gan profesionālā, gan sadzīviskā ziņā?

Augstākā izglītība ir iedevusi struktūru manai karjerai, lai arī nodarbojos ar tirdzniecību jau 20 gadus, strādājot šajā nozarē nāca atklāsme, ka vajag tiekties uz vadītāja pozīciju un tādējādi nākamais loģiskais solis bija doties iegūt augstāko izglītību. Tajā laikā daudzas augstskolas piedāvāja mārketinga programmas, taču tāda programma kā Mārketings un tirdzniecības vadība bija tikai Turībā. Pirms sāku studēt man bija daudz praktiskās pieredzes šajā nozarē, taču vēlējos apskatīt nozari arī no teorijas puses, veidot likumsakarības, un tādējādi būtu to vieglāk izskaidrot arī saviem darbiniekiem.

Vai atminaties kādu pasniedzēju no sava laika Turībā, ja jā kuru un kādēļ?

Atminos vairākus, taču spilgti atmiņā palikusi profesore Rosita Zvirgzdiņa, kas ir ne tikai lieliska pasniedzēja, bet arī bija mana diplomdarba un maģistra darba vadītāja, viņa spēja motivēt un izskaidrot visas neskaidrās lietas man saprotamā veidā. Arī atminos pasniedzēju Ivetu Liniņu, pateicoties viņai sāku pievērsties pētniecībai un akadēmiskajam darbam, lasot lekcijas.

Kādēļ ir svarīgi jaunietim iegūt augstāko izglītību?

Augstākā izglītība dod struktūru un pilnveido raksturu, protams, praktiskās iemaņas ir svarīgs aspekts, taču akadēmiskās zināšanas dos pamatu un izpratni, kā veicināt savu konkurētspēju, tādējādi parādot, kādēļ jāizvēlas tieši tevi.

Jūsuprāt, labs darbinieks ir …

Labs darbinieks ir laba darba devēja atspulgs, proti, ja darbinieks jutīsies novērtēts, tad viņš arī būs motivēts darīt un ieguldīties vairāk.

Kā plānojat savu ikdienu?

Ikdienā man patīk veikt pierakstus, tādēļ izmantoju plānotāju, taču tikšanās un sapulces plānoju digitālā plānotājā un darbus sadalu pēc prioritātēm.

Grāmata vai filma, ko ieteiktu noskatīties un kāpēc?

Šobrīd lasu Džeimsa Klīra grāmatu “Ātomiskie ieradumi”, kuru iesaku arī citiem, šajā grāmatā stāsta par to, kā veidot labos ieradumus un atbrīvoties no sliktajiem ar vienkāršām, taču efektīvām metodēm. No filmām ieteiktu “Nesalauztais (Unbroken)”, kurā stāsta par Luisu Zamperīnī, kurš 1938. gadā uzstādīja pasaules rekordu skriešanā, tālāk dodoties karā pret Japānu, viņu notrieca bumbvedējs, un viņš ar saviem biedriem 47 dienas dreifēja Klusajā okeānā, līdz viņi nonāca gūstā un tomēr izdzīvoja, kas parāda, ka cilvēkam nekas nav neiespējams, ja ir mērķis, uz kuru tiekties.

Izglītība vai prakse, kurā pusē Jūs vairāk nosliektos?

Es teiktu pa vidu, jo viena papildina otru, ja tev ir zināšanas bez prakses, tad tu esi teorētiķis, savukārt, ja tev būs tikai prakse, bet nebūs zināšanas, būsi praktiķis, tādējādi izglītība un prakse dod pieredzi, kas jau ir pamats būt profesionālim. Tieši tādēļ arī Turība izcili ir izpratusi šo un spēj pielāgot studiju saturu ar visu nepieciešamo jauna speciālista veidošanai.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!