Jaunumi

01.08.2022

Komunikācijas eksperte: Medijpratība šodien nav greznība, bet kritiski nepieciešama prasme ikvienam

Šodien, 1.augustā, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes Komunikācijas virziens uzsāk astoņu dienu medijpratības vasaras skolu, kuras laikā jauniešiem būs iespēja stiprināt zināšanas par medijpratību, kritisko domāšanu, žurnālistiku un sadarbību ar medijiem, digitālās komunikācijas drošību un citām šodien tik svarīgām tēmām.

“Dzīvojam digitālās komunikācijas laikā, kad informācijas lietošanas prasmei ir liela nozīme. Šodien nevaram vairāk runāt tikai par to, ka medijpratība nepieciešama, lai mēs paši neizplatītu nepārbaudītu informāciju. Šodien ir būtiski neiekrist dezinformācijas tīklos, kā arī nekļūt par negodīgu cilvēku un maldinošu mediju negodprātīgas informācijas upuriem. Medijpratība šodien nav greznība, bet absolūta nepieciešamība ikvienam, kurš lieto viedierīces, vēlās spriest objektīvi, lietot pārbaudītu informāciju un neizplatīt viltus ziņas,” vasaras skolas par medijpratību nepieciešamību skaidro Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Vasaras skolas laikā studentiem būs iespēja tikties ar desmit lektoriem, tostarp, žurnālistu Ansi Bogustovu, Latvijas asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem valdes priekšsēdētāju Kristīni Tjarvi, Turības Juridiskās fakultātes dekānu Ivo Krievu, Viskonsinas Riveras Fallsas universitātes profesoru un žurnālistikas programmu direktoru Andri Straumani; medijpratības, žurnālistikas, pedagoģijas un pētniecības eksperti, portāla “Delfi Plus” redaktori Vitu Dreijeri, u.c.

Medijpratības vasaras skola tiek realizēta Amerikas izglītības un globālās attīstības organizācijas “IREX” Baltijas Medijpratības programmas ietvaros. J.Bunkus stāsta, ka nacionālās medijpratības ietvaros projekta laikā tiks veikts pētījums, Turības DigiCom laboratorijā tiks veidota podkāstu sērija, taps informatīvi materiāli, ekspertu viedokļraksti un notiks apaļā galda diskusija “Medijpratība Latvijā”, tāpat tiks rīkotas arī dažādas lekcijas, vasaras skola un medijpratības diena vidusskolēniem. Projekta laikā radītais saturs tiks apkopots īpašā interneta vietnē, kas būs veltīta medijpratības jautājumiem, savukārt medijpratības pētījuma rezultāti tiks prezentēti augstskolas rīkotajās Starptautiskajās zinātniskajās konferencēs.

Lai jaunieši spētu atklāt nepatiesu informāciju un kļūtu noturīgi pret tās ietekmi mūsdienu mediju vidē, projekta laikā visiem Biznesa augstskolas Turība studentiem tiks piedāvāts visaptverošs un praktisks studiju kurss, iegūstot zināšanas un prasmes medijpratībā. Līdz šim studiju kurss Mediju pratība ir bijis Komunikācijas virziena studiju programmās, taču tagad to varēs apgūt visi augstskolas studenti. Tāpat studenti praktizēs medijpratību dažādās ārpusmācību programmas aktivitātēs – piemēram, podkāstu filmēšanā un pasākumu organizēšanā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!