Jaunumi

24.08.2023

Kādēļ studēt biznesa psiholoģiju un cilvēkresursu vadību?

Profesionālā maģistru studiju programma „Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība” ir īpaša ar to, ka tajā tiek apvienoti divi virzieni uzņēmējdarbībā – pamatzināšanas biznesā un zināšanas par cilvēku resursu vadību. Studiju kursu saturs un tā savienojums ir unikāls Latvijā, jo latviešu valodā nav līdzīgu studiju, kur biznesa psiholoģija ir apvienota ar cilvēkresursu vadību biznesa skatījumā.

Studiju laikā tiek aplūkoti teorētiskie aspekti psiholoģijā, vadībā, biznesa menedžmentā, kā arī sniegts ieskats reālā darba vidē un pieredze no pasniedzējiem dažādās nozarēs, kuri ir aroda profesionāļi, uzņēmumu īpašnieki un vadītāji. „Cilvēkresursi ir bijuši, ir un vienmēr būs neatņemama uzņēmuma sastāvdaļa. Un pašizaugsmei jābūt mūsdienu vadītāja un uzņēmēja ikdienai,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne un programmas “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” direktore Zane Driņķe.

Maģistra programmas „Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība’’ priekšrocības
1. Programma akreditēta ar maksimālo punktu skaitu un termiņu. Veidotais saturs studiju programmā ticis akreditēts ar maksimālo punktu skaitu, kā arī maksimālo akreditācijas termiņu, kas norāda uz programmas aktualitāti, nozīmi un pieprasījumu darba tirgū.

2. Dažādība un jēgpilnas zināšanas kompetenta vadītāja veidošanai. Studiju satura ietvaros students gūs ieskatu klientu psiholoģijā, mediācijā, koučingā, vadībā un citos studiju priekšmetos, kuriem ir būtiska nozīme, vadot uzņēmumu un strādājot ar cilvēku resursiem. Mūsdienīgam vadītājam ir jāaudzē kompetence un jāprot dažādas prasmes, lai ne tikai veiksmīgi vadītu darbiniekus, bet arī spētu palīdzēt un motivēt tos, kad nepieciešams.

3. Divas programmas vienā. Šī studiju programma tika izveidota, apvienojot pamata zināšanas biznesā ar cilvēkresursu vadības iemaņām, lai radītu kompetentu un visaptverošu profesionāli, kuram būs zināšanas uzņēmējdarbībā, kā arī iemaņas un prakse vadīt cilvēkresursus uzņēmumā. Studiju process ir pielāgots dinamiskajai biznesa videi, kurā ir nepieciešami profesionāļi ar iemaņām dažādās jomās un prasmi savienot šīs iemaņas, lai nestu uzņēmumam pienesumu un uzlabotu savu kā vadītāja vērtību un nozīmi uzņēmumā.

4. Profesijas pieprasījums darba tirgū. Cilvēkresursu vadītāja profesija kļūst arvien aktuālāka, ņemot vērā darbinieku apjomu un uzņēmuma palielināšanos, ir nepieciešami profesionāļi, kuri māk vadīt cilvēkus un apzinās uzņēmumam pieejamos darbiniekus un to kompetences, lai nodrošinātu veiksmīgu darbu izpildi.

5. Cieša sadarbība ar darba tirgu. Iecere par šādas kompleksas programmas izveidi radās atbilstoši uzņēmēju ikdienas nepieciešamībai. Tāpēc programma veidota un regulāri pilnveidota, cieši sadarbojoties ar uzņēmumiem, lai noskaidrotu aktuālās tendences un veiksmīgi sagatavotu studentu darba tirgum, kāds tas ir šodien. Studiju saturs veido tikai daļu no mācību procesa, kurā students iegūst teorētiskās zināšanas, mācību procesa otru daļu veido studenta prakse reālā darba vidē, risinot reālas problēmas, lai veicinātu veiksmīgu integrāciju darba vidē pēc studiju beigšanas.

Maģistra studiju programma “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” ir akreditēta līdz 2027. gada 5. augustam. Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!