- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Kad jau zini virzienu, ideja atnāk pati no sevis
“Cilvēka panākuma atslēga ir neatlaidība. Nepadoties pie pirmajiem sarežģījumiem, nepadoties pie jauniem izaicinājumiem,” uzsver Biznesa augstskolas Turība absolvents un uzņēmuma ‘’Beloved Boards’’ dibinātājs Harijs Ābele.
Pēc darba gaitām tirdzniecībā Harijs izvēlējās studēt Turības bakalaura studiju programmā “Mārketings un tirdzniecība”, kur radās ideja par sava uzņēmuma atvēršanu. Un tā 2018. gadā tika izveidots uzņēmums “Beloved Boards” Cēsīs, kas nodarbojas ar rotaļlietu izgatavošanu, kas rosinātu iztēli un uzlabotu bērnu dzīvi.
Par ko bērnībā sapņojāt kļūt un kas mudināja kļūt par uzņēmēju?
Bērnībā bija daudz nodarbes par un ap sportu, dažādi pulciņi un aktivitātes ar draugiem, tāpēc bērnībā noteikti bija vēlme kļūt par sportistu. Pārējais laiku gaitā pats atnāca pie manis.
Kā nonācāt līdz Turībai, pirmās sajūtas, pārdomas?
Jau labu laiku pēc vidusskolas, esot darba attiecībās, sapratu, ka tā nozare, kurā darbojos, man ir ļoti tīkama, tāpēc sāku lūkoties, kā šajā segmentā iegūt vairāk zināšanu. Mana darba specifika bija tieši pārdošana un mārketings, nevis viens atsevišķi, tad skatījos pēc programmām, kas varētu tam atbilst. Nonācu līdz Turībai, jo šajā augstskolā bija tieši šāda programma – Mārketings un tirdzniecība.
Ja būtu jāatceras viena lieta no visa studiju procesa un laika Turībā, kas prātā palicis visspilgtāk?
Pirmā studiju gada izskaņa. Pirmais gads noteikti nebija tas vieglākais. It sevišķi pēc tam, kad kādu laiku neesi mācījies, ieiet ritmā nebija viegli. Pirmā gada izskaņā pārņēma sajūtas, ka varētu arī neturpināt. Otrais gads jau aizgāja kā pa diegu, bez aizķeršanās un kavētiem darbiem.
Kā nonācāt līdz uzņēmuma idejai un kā to sākāt realizēt?
Uzņēmuma ideja radās, studējot Turībā. Kursa biedrs darbojās tajā pašā nozarē un ikdienā augstskolā stāstīja un pētīja nozari, kurā strādāja. Pēc viņa stāstītā un pētītā varēja saprast, ka šajā nozarē ir daudz iespēju, sapratu - tas ir virziens, kurā vajadzētu spert soļus ar savām idejām. Pēc tam, kad jau zini virzienu, ideja atnāca pati no sevis.
Ja būtu jāatver uzņēmums pašlaik, ar ko Jūs sāktu?
Es noteikti sāktu ar plašu tirgus izpēti. Tirgus izpēti, kas sevī ietver gan cenu politiku, gan klientu segmentāciju, ģeogrāfisko iedalījumu utt. Tāda pamatīga tirgus analīze noteikti pie mierīga saprāta būtu daudz ko atvieglojusi.
Jūsu panākumu atslēga?
Domāju, ka jebkura cilvēka panākuma atslēga ir neatlaidība. Nepadoties pie pirmajiem sarežģījumiem, nepadoties pie jauniem izaicinājumiem.
Kā pavadiet savu brīvo laiku?
Tā brīvā laika nav daudz, bet tas noteikti ir labi pavadīts laiks ar ģimeni.
Kā ir mainījusies augstākā izglītība no brīža, kad pats studējāt? Kāda tā, Jūsuprāt, būs pēc 10 gadiem?
Noteikti ir mainījušas tehnoloģijas, kas mudina līdzi mainīties arī izglītībai. Mākslīgais intelekts pārņem pasauli. Vairs nav nepieciešami satura rakstītāji, jo tos aizvieto dažādi rīki. Neesmu veicis pētījumu, bet ticu, ka augstākā izglītība šim visam seko līdzi un šis tehnoloģiju lēciens ir gana apspriesta tēma augstskolās.
Ko Jūs ieteiktu jaunajiem studentiem un jaunajiem uzņēmējiem?
Šeit es gribētu atgriezties pie tirgus izpētes. Manuprāt, arī jaunajiem studentiem, tāpat kā jaunajiem uzņēmējiem pirms sākt ir nepieciešams veikt izpēti. Lai gan mūsu studiju kursā četru gadu laikā aizgāja tikai pāris studenti, bieži esmu dzirdējis, ka studijas pamet tieši pirmajā gadā, tāda pati statistika ir dzirdēta par jaunajiem uzņēmējiem.
Kā redziet privātās augstskolas salīdzinājumā ar valsts augstskolām?
Lai gan neesmu studējis valsts augstskolā, manuprāt, lielākā atšķirība ir atvērtā domāšana un pieeja. Pieļauju domu, ka valsts augstskolā tā pieeja ir daudz konservatīvāka.
Foto: belovedboards.com