Jaunumi

29.08.2023

Kā pareizi noformēt studenta atlaidi e-talonam

Ikvienam studentam, kas studē Rīgā vai ir deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā ir iespēja saņemt braukšanas atvieglinājumu jeb studentu atlaidi kādā no Rīgas Satiksmes sabiedriskā transporta līdzekļiem, kuros izmanto elektronisko biļeti jeb e-talonu. Studenti var saņemt atlaidi 50 % apmērā no mēneša biļetes pilnās cenas, t.i., studenti var iegādāties mēneša biļeti par 15 EUR, kas derīga neierobežotam braucienu skaitam visos maršrutos. Atvieglojums pienākas gan klātienes, gan neklātienes studentiem.

Kā noformēt studenta atlaidi pirmreizēji?

1. Jāiesniedz pieteikums braukšanas maksas atvieglojuma piešķiršanai augstskolas informāciju sistēmā BATIS kreisajā pusē, zem sadaļas “Pieteikšanās e-talonam”.

2. Klientu apkalpošanas centrā jānoformē personalizētais e-talons vai Rīdzinieka karte; (dodoties uz Klientu centru, jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai e- ID) un studenta statusu apliecinošs dokuments*: studenta apliecība vai izziņa no izglītības iestādes)

*Studenta statusu apliecinošais dokuments ir derīgs, ja satur personu un statusu identificējošu informācija: vārds, uzvārds, personas kods, izglītības iestādes nosaukums, izsniegšanas datums, derīguma termiņš, kas nav ilgāks par vienu mācību gadu.

Kā pagarināt studenta statusu?

Attālināti:
1. Piesaki studenta statusu savā augstskolas informācijas sistēmā.
2. Kad e-pastā saņemsi apstiprinājumu, dodies pie biļešu automāta (izņemot zemās grīdas tramvajā).
3. Ievieto savu e-talonu biļešu automātā un nedaudz uzgaidi, kamēr tiek atjaunoti statusa dati.
4. Pēc veiksmīgas statusa pagarināšanas varēsi papildināt e-talonu, iegādājoties mēneša biļeti ar atlaidi.

Ja statusa atjaunošana ir notikusi, izmantojot augstskolas informatīvo sistēmu, jāņem vērā, ka datu apmaiņa prasa zināmu laiku, tāpēc pie biļešu automāta aicinām doties nākošajā dienā pēc apstiprinājuma e-pasta saņemšanas.

Studenta statusu piesaistīs uz vienu mācību semestri vai vienu mācību gadu atkarībā no izglītības iestādes norādītās informācija par studenta statusa termiņu (1. marts vai 1. oktobris).

Plašāka informācija - https://www.rigassatiksme.lv/lv/par-mums/biezak-uzdotie-jautajumi/biletes/

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!