Jaunumi

27.03.2020

Juridiskās fakultātes studenti mācību ekskursijā viesojās Eiropas Cilvēktiesību tiesā

No 9. līdz 13. martam Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studenti mācību ekskursijas ietvaros viesojās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, Eiropas Padomē un Eiropas Parlamentā. Brauciena mērķis bija sniegt studentiem ieskatu šo iestāžu darbībā, veidojot zināšanas un pieredzi, ko vēlāk pielietot arī savā profesionālajā darbībā. Šāds brauciens tiek rīkots jau otro gadu un iesāktā tradīcija noteikti tiks turpināta.

Mācību ekskursijas laikā studentiem bija iespēja apskatīt Eiropas Cilvēktiesību tiesu, Eiropas Padomi un Eiropas Parlamentu. Tāpat brauciena ietvaros studenti viesojās Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Padomē, kur bija iespēja iepazīties ar vēstnieka un pārstāvniecības darba uzdevumiem, sadarbības niansēm ar citām valstīm un dažādām aktualitātēm. Vēl studenti devās uz Strasbūras Universitāti, kur tikās un iesaistījās diskusijās ar vietējiem studentiem.

Biznesa augstskolas Turība studiju programmas “Tiesību zinātne” ceturtā studiju gada studente Dzintra Gabranova stāsta: ,,Uzskatu, ka dzīvē viss notiek, kā tam ir jānotiek. Neskatoties uz to, ka neizdevās apmeklēt visas ekskursijas plānā iekļautās vietas, jo izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ tas nebija iespējams, mēs esam ieguvuši lielisku izglītojošu pieredzi. Pie Eiropas Cilvēktiesību tiesas satikām Lielbritānijas pilsoni, kas pie tiesas teltī dzīvo jau sešus gadus, viņa stāsts neatstāja vienaldzīgu nevienu studentu. Tāpat nozīmīgu pieredzi sniedza viesošanās Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā pie Eiropas Padomes, tur mūs ļoti laipni un draudzīgi uzņēma vēstnieks Ivars Pundurs un Kristīne Lauriņa. Brauciens paliks atmiņā kā lieliska iespēja saņemt jaunas zināšanas, tāpat paplašināt redzesloku un iegūt lielisku pieredzi. Darboties komandā ne vienmēr ir viegli, taču vienots mērķis spēj vienot, to lieliski izjutām ekskursijas laikā. Pēc brauciena atcerēšos vairākas vērtīgas atziņas: dažas no tām: ,,Kas klauvē, tam tiks atvērts", ,,Komanda nozīmē kompromisus" un ,,Augstākā vērtība ir elastība force majeure apstākļos"."

“Liels prieks, ka jau otro gadu pēc kārtas ar Biznesa augstskolas Turība atbalstu un docētāja Edgara Oļševska neatlaidību, studentiem bija iespēja doties uz Eiropas Savienības institūcijām. Lai gan plāni brauciena laikā mainījās, jo neizdevās apmeklēt visus ekskursijas plānā iekļautos objektus, kopumā šis bija vērtīgs piedzīvojums. Mums bija jāprot zibenīgi pielāgoties situācijai un rast jaunus risinājumus. Tika izveidota lieliska komanda, manuprāt, mūs vienoja kas vairāk, nekā tikai vēlme attīstīties un gūt zināšanas akadēmiskā līmenī. Liela pievienotā vērtība braucienam ir komandas saliedētība, neatlaidība, savstarpējā cieņa un vēlme būt kopā. Braucieni veidojas par lielisku tradīciju, ļoti vēlētos turpināt to arī nākamajos gados,” uzsver Biznesa augstskolas Turība studiju programmas “Tiesību zinātne” ceturtā studiju gada studente Linda Raubenheimere.

Mācību ekskursijas veido ne tikai studentu profesionālo izaugsmi, bet sniedz ieguldījumu arī viņu personības izaugsmē, jo ietver izvēlētās profesijas padziļinātu iepazīšanu, jaunu kontaktu veidošanu un citas valsts kultūras apgūšanu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!