Jaunumi

07.07.2021

Jauniešus aicina izvēlēties aizraujošu karjeru un studēt drošību

Laikā, kad augstskolas atver durvis jaunajiem studentiem “Drošības profesionāļu asociācija” (DPA) aicina jauniešus un citus studēt gribētājus stāties studiju programmās, kas saistītas ar drošību.

“Drošības studijas ir vispiemērotākās tiem, kuri prot daudz talantus, bet nezin, kurš no tiem ir spēcīgākais. Drošība prasa izpratni un spēju redzēt plašāku lauku, kā citās jomās. Kā arī, drošība ir iespēja veidot jēgpilnu karjeru un veikt valstiski un starptautiski nozīmīgu darbu.” Norāda DPA valdes loceklis Kārlis Apalups, Kiberdrošības pārvaldības un Organizācijas drošības studiju absolvents.

Latvija ir drošības studiju lielvalsts ar vismaz 20 dažādām drošības programmām, gan tādām, kas domātas tiesībsargājošo iestāžu un aizsardzības sektora vajadzībām, gan privātā sektora – fiziskās drošības, kiberdrošības, darba aizsardzības un ugunsdrošības studijām.

Sanitex grupas uz drošības vadītājs, DPA valdes loceklis, Artūrs Āmars norāda, ka “Drošības nozares kvalitāte ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir nozīmīga. Katru dienu, mēs kā patērētāji, apmeklējam dažādas iestādes (tirdzniecības centri, slimnīcas, skolas utt.), kur par apmeklētāju drošību atbild kāds no apsardzes, ugunsdrošības un darba aizsardzības uzņēmumiem. Mums valstī ir vitāli svarīgi, lai nozarē strādā zinoši profesionāļi, kur klāt savām praktiskajām zināšanām tie spēj apgūt arī akadēmiskās, kas kopumā veidos augsta līmeņa nozares profesionāļus.”

Tam pievienojas arī VSIA “Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas” drošības daļas vadītājs, DPA valdes loceklis, Mārtiņš Melnis: “Izvēloties studēt drošības studijas, jūs iegūsiet daudzpusīgas zināšanas, kuras palīdzēs izmantot resursus efektīvāk un gudrāk. Sabiedrība uzticas drošības pakalpojumu sniedzējiem ikdienu, tādēļ Jūsu uzdevums ir būt zinošiem un gataviem lai spētu atbilstoši rīkoties vajadzīgajā situācijā!”

Drošības nozare noteikti nav domāta tikai vīriešiem, kā varētu šķist dažādu senu filmu cienītājiem, tajā darbojas arī ļoti daudz sievietes un neviena dzimuma pārstāvim nav šķēršļu tajā izaugt, ja vien tiek ieguldīts darbs.

Kristiāna Timma, Objekta apsardzes vadītāja un Organizācijas drošības studiju absolvente vērtē, ka “Tuvākā un tālākā nākotnē drošības nozare nebūs zaudējusi savu aktualitāti un gan valsts, gan privātajā sektorā būs liela nepieciešamība pēc IT drošības, darba aizsardzības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības, kā arī apsardzes nozares kompetentiem un profesionāliem jomas speciālistiem. Uzsākt studijas kādā no drošības specializācijām tiek aicināti ne tikai jaunieši, kas ar svaigu skatu uz lietām, "jaunības maksimālismu" un lielu uzdrīkstēšanos ir spējīgi panākt grandiozu inovāciju īstenošanu, bet arī interesenti, kas jau iepriekš ir ieguvuši kādu ar drošību nesaistītu izglītību, vai arī drošības praktiķi, kam ir neremdināma vēlme arvien papildināt savu zināšanu bagāžu. Drošības nozares studijas studentiem sniedz ne tikai padziļinātas zināšanas ar drošību saistītos jautājumos, bet arī neatsveramas praktiskās iemaņas, kas lieti noder ne tikai profesionālajā karjerā un darbībā, bet arī dažādās ikdienas dzīves situācijās. Drošības studijas noteikti var pielīdzināt "win-win" situācijai. Ieguvēji būs visi.”

Tāpat saka arī Kiberdrošības pārvaldības studiju absolvente, Informācijas drošības vadītāja, Zita Lavrinoviča: “Pēdējā laikā drošības nozare mūsdienu sabiedrībā ir ieņēmusi daudz nozīmīgāku lomu nekā agrāk. Jaunieši, jauna enerģija, citādāks skatījums var dot milzīgu pienesumu nozarei kopumā. Izglītošanās drošības jomā ir veids, kā stiprināt gados jaunākās paaudzes sistemātisku attīstību, kas orientēta uz Latvijas sabiedriskās domas maiņu. Tas ir ceļš uz atbildīgu attieksmi pret valsti un tās drošību kopumā, ar uzsvaru uz drošības apdraudējumu apzināšanu. Jaunu cilvēku iesaiste ir priekšnoteikums drošības nozares attīstībai.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!