Jaunumi

02.11.2022

Izstrādās apmācību programmas IT studentiem par digitālo platformu veidošanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Biznesa augstskola Turība kopā ar sešiem partneriem, tostarp, nevalstiskajām organizācijām, izstrādās apmācību programmas, kas palīdzēs IT studentiem apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai varētu nākotnē veidot gan mājas lapas, gan lietotnes, kas būs piemērotas un ērtas lietošanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Šī aktivitāte tiks īstenota ERASMUS+ sadarbības partnerības projekta INTUX ietvaros. Šoruden uzsāktā projekta vadošais partneris ir Biznesa augstskola Turība un tās sadarbības partneri - Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Mariboro Universitāte Slovēnijā un Slovēnijas Invaliditātes organizāciju nacionālā padome, Madrides politehniskā Universitāte un Seviļas autisma asociācija Spānijā, Starptautiskās pieejamības profesionāļu asociācijas līdzdibinātāji Funka Nu AB Zviedrijā.

Jau 3.novembrī Rīgā, Biznesa augstskolā Turība, viesosies pārstāvji no visām iesaistītājām augstskolām un organizācijām, lai vienotos par kopīgo turpmāko sadarbību un darbu.

INTUX projekta galvenais mērķis ir izstrādāt un ieviest augstskolās mācību moduļus par lietotājā pieredzes dizaina veidošanu, kas ir ērts un piemērots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lietotajā pieredzes dizains jeb tā sauktais UX dizains ir pieredze, kas rodas lietotājam mijiedarbojoties, saskaroties ar produktu, piemēram, mājaslapā vai lietotnē esošajiem elementiem.

Jebkuram IT nozares studentam studiju laikā ir būtiski iemācīt kā veidot produktus, kas ir ērti un viegli lietošanā. Taču jautājums ir, vai augstskolas savās mācību programmās pievērš pietiekamu uzmanību, kā studentiem iemācīt tādu mājaslapu un lietotņu veidošanu, kas ir piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, cilvēkiem ar redzes vai dzirdes traucējumiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, cilvēkiem ar grūtībām uztvert mājas lapās ievietoto informāciju un orientēties tajās.

Šī projekta ietvaros augstskolas sadarbībā ar organizācijām, kas pārstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses, strādās pie tādu apmācību programmas izstrādes, kas palīdzēs IT studentiem apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai varētu nākotnē veidot gan mājaslapas, gan lietotnes, kas būs piemērotas un ērtas lietošanās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Eksperti izstrādāts īpašu rokasgrāmatu, rekomendācijas un mācību materiālus, kā arī izstrādās un testēs scenāriju, kā iesaistīt lietotāja pieredzes testēšanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs 022-1-LV01-KA220-HED-000087964

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!