Jaunumi

25.11.2023

Izglītības un zinātnes ministrija aicina pieteikties doktorantūras stipendijām Eiropas Universitātes institūtā.

Studijām Eiropas Universitātes institūta (EUI) doktorantūras studiju programmās Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šī gada atlases konkursā nodrošina divas stipendijas, kas pilnībā sedz uzturēšanās, apdrošināšanas un ceļa izdevumus. Stipendija tiek nodrošināta četrus gadus ilgām studijām ekonomikā, vēsturē un civilizācijā, tiesību zinātnē, kā arī politikas un sociālajās zinātnēs 2024./2025. akadēmiskajā gadā.

Eiropas Kopienas dalībvalstu 1972. gadā dibinātais EUI Fjezolē pie Florences ir vadošais sociālo un humanitāro zinātņu institūts Eiropā, kas sagatavo augsta līmeņa zinātniekus un politikas veidotājus. Mācību iestāde sniedz nozīmīgu ieguldījumu Eiropas kultūras un zinātnes attīstībā, nodrošinot starpdisciplināru pētniecību, spēcīgas intelektuālas diskusijas semināros un konferencēs, iesaistot pasaules vadošos zinātniekus, politikas veidotājus un valstu vadītājus. Pētniekiem ir pieejama augstas klases pētnieciskā bibliotēka un ES vēstures arhīvs. Institūts var lepoties ar augstu absolventu īpatsvaru un laba darba perspektīvām diplomētajiem pētniekiem.

“Institūtā Fjezolē studē pētnieki no vairāk nekā 85 valstīm. Aizvadīto 14 gadu laikā, kopš Latvija ir pievienojusies konvencijai par Eiropas Universitātes institūta izveidi, doktora grādu šeit ir ieguvuši deviņi Latvijas pētnieki, bet šobrīd studē pieci doktoranti. Īpaši vēlos izcelt institūtā valdošo akadēmisko gaisotni – individuālo pieeju katram pētniekam, iespēju veidot profesionālos kontaktus ar dažādu pasaules līmeņa universitāšu pētniekiem un piedalīties citos akadēmiskos projektos,” Ieva Hūna, EUI doktorantūras studiju tiesību zinātnēs pētniece no Latvijas.

Pirms doktorantūras studiju uzsākšanas starp IZM un EUI uzņemto pretendentu doktorantūrā tiek noslēgta vienošanās. Institūts, vērtējot pretendentus, vislielāko uzmanību pievērš kvalitatīvam un institūta izvirzītajām prasībām atbilstošam pētījuma pieteikumam. Pretendentu dokumenti elektroniski iesniedzami Eiropas Universitātes institūtam līdz 2024.gada 31.janvārim. Studiju pretendentiem būs nepieciešams apliecināt maģistra grādu vai tā līmenim pielīdzinātu izglītību līdz 2024.gada 31.augustam.

Informāciju par pieteikšanos IZM stipendijai un studijām EUI varēs gūt rīkotā tiešsaistes seminārā 29.novembrī plkst.16.30 ministrijas Facebook kontā. Seminārā piedalīsies ne vien ministrijas pārstāvji, bet arī EUI doktorantūras studenti no Latvijas – Ieva Hūna (tiesību zinātnes), Kārlis Sils (vēsture un civilizācija) un Ieva Hofmane (politikas un sociālās zinātnes); kā arī EUI absolvente, Mannhaimas universitātes (Vācija) profesore socioloģijā un labklājībā Dr.Ilze Plavgo. Papildu rakstiska informācija: Eiropas Universitātes institūta tīmekļa vietnē.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!