Jaunumi

22.02.2023

Izglītība ir robežšķirtne starp labi situētu ikdienu un ikdienu, kas var būt kā izaicinājums

“Pieredze ļāva man izprast procesus un darba vidi kopumā, savukārt akadēmiskās zināšanas deva nepieciešamās prasmes un zināšanas virzīt savu karjeru jau augstākā līmenī, virzoties uz vadītāja amatu,” atzīst Biznesa augstskolas Turība absolvents Arvis Eņģelis, kuram ir vairāk nekā 15 gadu pieredze tirdzniecībā un nesen uzņēmās reģionālā vadītāja pienākumus uzņēmumā MyBee, kas Latvijas tirgū drīzumā piedāvās pilnībā jaunu risinājumu mobilitātei – automašīnu abonēšanu.

Kuru studiju programmu absolvējāt un kā atminaties pirmās studiju dienas Turībā?

Jāatzīst, ka studijas uzsāku pēc ilgākas mācību pauzes. Neskatoties uz to, ar izcilību absolvēju Turībā bakalauru studiju programmu “Pārdošanas un mārketinga vadībā”, kā arī uzreiz turpināju studijas un ar teicamām sekmēm ieguvu maģistra grādu programmā “Uzņēmējdarbības vadība”. Varētu teikt, ka lekciju dienas ļoti gaidīju, jo tas bija kaut kas atšķirīgs manā ikdienā, tādēļ ar apmeklētību un ieinteresētību nebija problēmu.

Ar ko nodarbojaties pašlaik un kā nonācāt līdz šai pozīcijai, kas mudināja jūsu izvēli?

Šobrīd esmu MyBee reģionālais vadītājs, MyBee Latvijas tirgū drīzumā piedāvās jaunu, pilnībā digitalizētu risinājumu mobilitātei - automašīnu abonēšanu. Pāris klikšķi telefonā un jūs jau lietojat savu sapņu auto. Pieminēšu, ka līdz šai pozīcijai nonācu pēc pusgada pauzes no darba tirgus, kas kalpoja kā lielisks restarts pēc 10 gadu maratona biznesa vidē. Konkrēto darba vietu noskatīju “Dienas Biznesa” portālā, kur bija preses relīze par MyBee ienākšanu Latvijas tirgū, kur uzņēmums meklēja reģionālo vadītāju, mani uzrunāja ideja par jauno pakalpojumu, pat teiktu [gamechangers] ideju mobilitātei, uzskatu, ka digitalizācija un pareizā komanda ir biznesa nākotnes panākums!

Vai kaut kas no mācītā aizķēries un kaut ko iemācītā praktizējat savā darbā?

Pilnīgi noteikti visu šobrīd nevaru uzskaitīt, lai arī pirms studijām jau bija uzkrātas daudz praktiskās zināšanas, studijas Turībā ļāva savienot iegūtās akadēmiskās zināšanas ar uzkrāto praktisko pieredzi – izpratni par sekmīgu komandas vadību, kā virzīt un vadīt dažādas sarežģītības procesus un projektus, stiprināja un pilnveidoja manu izpratni par mārketingu un tā efektīvu pielietojumu biznesa attīstībā un izaugsmē.

Augstākās izglītības nozīme? Kādēļ tā ir vajadzīga jaunietim?

Ja vēl nesenā pagātnē augstākajai izglītībai nebija tik ievērojama nozīme biznesā un ikdienā, bet tā vairāk kalpoja kā sevis pilnveidošanas fakts, tad šodien tā jau ir svarīga sastāvdaļa, kas nereti ir robežšķirtne starp labi situētu ikdienu un ikdienu, kur katra diena, iespējams, ir izaicinājums. Jaunietim augstākā izglītība nostiprina zināšanas izvēlētājā programmā, paplašina redzesloku, dod izpratni par dažādiem procesiem un veicina kritisko domāšanu.

Kā nonācāt Turībā?

Es izskatīju vairākus variantus, kāds labs darba kolēģis uzzināja, ka esmu starp studēt gribošajiem un informēja, ka Turībā ir laba bakalaura studiju programma un ka viņš jau esot izpētījis priekšmetus un būšot interesanti! (Tā teikt pārdeva man ideju!)
Pirmās asociācijas, kas ienāk prātā dzirdot Biznesa augstskola Turība?
Noteikti varu apgalvot, ka šodienas asociācijas ir - labākie kursa biedri, izcili docētāji un lieliski vieslektori.

Vai ir kādi hobiji, ar kuriem aizraujaties?

Aizraujos ar sporta aktivitātēm - kalnu (MTB) riteņbraukšanu un distanču slēpošanu, ļoti patīk un interesē arī ceļošana, apskatīt un iepazīt citas kultūras.

Ieteikumi jaunajiem uzņēmējiem?

Mūsu mazajā Baltijas tirgū iesaku vairāk komunicēt savā starpā, daļu laiku no darba nedēļas veltīt tīklošanās pasākumiem, reizēm apmeklēt dažādus biznesa forumus un noteikti digitalizēt visus iespējamos procesus savā uzņēmumā, tas izcels jūs starp konkurentiem, šodien pieejami daudz un dažādi risinājumi par nelielām izmaksām.

Jūsu panākumu atslēga?

Neatlaidība, mērķtiecība un reizēm, lai gūtu panākumus, ir jāieslēdz arī savs egoisms.

Ko novēlat Turībai 30 gadu jubilejā?

Novēlu saglabāt savas vadošās pozīcijas biznesa izglītībā Latvijā, mērķtiecīgus studentus un izcilus absolventus!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!