Jaunumi

27.05.2024

Izdota grāmata par Baltijas valstu apsardzes uzņēmumu eksportspēju

Biznesa augstskolas Turība izdevniecībā nākusi klajā grāmata “Eksportspēju: Latvijas apsardzes komersants Baltijas valstīs”, kuras autors ir Biznesa augstskolas Turība Organizācijas drošības programmas direktors un Juridiskās fakultātes docents Ph.D. Vilnis Veinbergs.

Monogrāfijas autors izstrādājis vadlīnijas, kas iezīmē eksportspējas celšanas iespējas, sadarbojoties drošības nozarei un apsardzes komersantiem ar valsts pārvaldi un citām sabiedriskajām organizācijām.

“Sabiedrībai ir nepieciešams gūt un uzturēt pastāvīgu drošības sajūtu drošā un ilgtspējīgā valstī, spēju pelnīt un uzturēt savu un tuvinieku labklājību savā mītnes valstī – Latvijā. Izstrādātās vadlīnijas ir virziens, uz kuru apsardzes nozarei vajadzētu tiekties. Tās parāda gan virzienu, kā sasniegt augstus rādītājus eksportspējā, gan konkrētus uzdevumus un precīzu attālumu līdz ideālai eksportspējai, lielākas peļņas gūšanai un būtiskas pirktspējas rādītāju paaugstināšanai,” pauž V.Veinbergs.

Monogrāfijas izveides procesā tika pētīti gan Baltijas valstu apsardzes komersantu daudzdimensiju rādītāji, gan izcelti aktuālākie aspekti.

“Grāmata rosina uz pastāvīgu izglītības pilnveidošanu un drosmes izpausmi. Lai vēl vairāk attīstītu apsardzes nozari Latvijā, ir nepieciešams ieguldīt būtisku darbu gan sabiedrisko organizāciju aktivitātēs, gan valsts pārvaldes attieksmes maiņā pret tiem, kas ir tiešie naudas vairotāji Latvijā,” akcentē autors. “Jāatzīst, ka Latvijā izglītība apsardzes jomā no Baltijas valstīm ir visspēcīgākā, un tas ir Latvijas “bonuss”.

Monogrāfija “Eksportspēja: Latvijas apsardzes komersants Baltijas valstīs” balstās uz autora izstrādāto un aizstāvēto promocijas darbu “Latvijas apsardzes komersanta eksportspējīgs pakalpojums Baltijas valstīs”. Grāmata pieejama Biznesa augstskolas Turība bibliotēkā grāmatnīcu tīklos un interneta grāmatnīcās.

Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.

Programmas “Organizācijas drošība” studentiem ir pieejama Drošības laboratorija, kas aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēkas vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem, turklāt nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!