Jaunumi

23.04.2024

IT studenti iejūtas lietotāju pieredzes testēšanas instruktoru lomā

Sniegt iespēju iegūt praktisku pieredzi jau studiju laikā uz to tiecās arī Biznesa augstskola Turība. IT virziena studenti, pateicoties ERASMUS+ sadarbības partnerība projektam “Lietotāju pieredzes dizaina kursa izstrāde un ieviešana augstākajā izglītībā, iesaistot lietotāju testēšanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām” – INTUX- iejutās lietotāju pieredzes testēšanas instruktoru lomā.

Studentu uzdevums bija sniegt atbalstu prototipa lietotāju pieredzes testēšanā iesaistītajiem dalībniekiem – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Darbnīcas dalībniekiem bija jāveic konkrēti uzdevumi, testējot pasākumu plānošanas mājaslapas prototipu.
Portotipa prorgramēšanu veica IT virziena vadītājs Jānis Pekša.

Šī studentiem bija unikāla iespēja novērot, ar kādiem izaicinājumiem saskaras cilvēki ar īpašām vajadzībām, darbojoties digitālajā vidē. Šī pieredze ļaus nākamajiem programmēšanas inženieriem ņemt vērā digitālas vides pieejamības aspektu, izstrādājot dažādus digitālos produktus – mājaslapas un aplikācijas.

INTUX projekta galvenais mērķis ir izstrādāt un ieviest augstskolās mācību moduļus par lietotājā pieredzes dizaina veidošanu, kas ir ērts un piemērots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projekta ietvaros eksperti izstrādā mācību materiālus, docētāju rokasgrāmatu un rekomendācijas.

Projekta partneri - Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Mariboro Universitāte Slovēnijā un Slovēnijas Invaliditātes organizāciju nacionālā padome, Madrides politehniskā Universitāte un Seviļas autisma asociācija Spānijā, Funka Nu AB Zviedrijā.

Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs: 022-1-LV01-KA220-HED-000087964

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!