Jaunumi

19.12.2023

Īstenotas apjomīgas digitalizācijas iniciatīvas augstākajā izglītībā

Vairāk nekā gadu ilgā projektā sešas Latvijas augstskolas īstenojušas dažādas digitalizācijas iniciatīvas augstākajā izglītībā, kas sekmēs būtisku izglītības kvalitātes kāpumu un absolventu konkurētspēju darba tirgū. Arī Biznesa augstskola Turība bija viens no šī vērienīgā projekta partneriem.

Noslēgumam tuvojas kopīgais projekts “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās”, kurā iesaistījušās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), Latvijas Universitāte (LU), Daugavpils Universitāte (DU), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA), Ventspils Augstskola (VeA) un Biznesa augstskola Turība. Tā ietvaros ir veikta digitālās kapacitātes stiprināšana 83 jaunos un esošajos studiju kursos, kas pieejami LBTU, LU, DU, RTA, VeA un Turība. Šīs aktivitātes īstenotas kopā ar SIA WeAreDots un Baltijas Datoru Akadēmijas (BDA) atbalstu.

Projekta vadītāja Ilze Beitāne informē, ka BDA ir arī izstrādājusi studentu digitālo prasmju vērtēšanas sistēmu, kas ir integrēta visās projektā iesaistītajās augstskolās, kā arī ir veikta studentu digitālo kompetenču novērtēšana. Iegūtie dati liecina, ka digitālo rīku izmantošanas prasmes komunikācijai un sadarbībai studējošajiem ir labā līmenī, savukārt drošības kompetencei nepieciešami uzlabojumi.

“Šādi sadarbības projekti sniedz lielisku iespēju kopā ar citām Latvijas augstskolām strādāt pie dažādām attīstības iniciatīvam, veidot jaunas sadarbības formas tādejādi uzlabojot studiju kvalitāti. Īpaši priecājamies, ka mums augstskolā bija iespēja uzlabot savu e-studiju vidi, izstrādājot un modernizējot virkni kursu, kas noteikti veicinās arī studentu digitālo pratību”, stāsta Biznesa augstskolas Turība projekta vadītāja Kristīne Neimane.

Projekts noslēgsies šī gada 31. decembrī, un tajā ir sasniegti visi rezultatīvie rādītāji, kas nodrošinās arī turpmāku augstskolu digitālo transformāciju, attīstot studentu un mācībspēku digitālās kompetences.

Aicinām skatīties konferenci par projektā paveikto šeit.

Aktivitāte norisinās Eiropas Sociālā fonda projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005), kam piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2 052 269.47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!