Jaunumi

16.08.2023

Īsā laikā iegūsti grāmatveža kvalifikāciju!

Viena no uzņēmuma veiksmes atslēgām ir profesionāls grāmatvedis. Tāpēc grāmatveža profesija būs aktuāla arī nākotnē. Studējot tikai 2,3 gadus īsā cikla jeb koledžas programmā, iegūsi jau kvalifikāciju – grāmatvedis. Tas pavērs karjeras iespējas strādāt kā grāmatvedim, direktora palīgam finanšu jomā vai finanšu projektu vadītājam dažādos nozaru vietējos un starptautiskos uzņēmumos.

Studiju forma - klātienē sestdienās vai attālināti – ļaus ērti savienot studijas ar ģimeni, darba dzīvi un ikdienas norisēm. Tāpat vari izvelēties studēt tuvāk mājām – Rīgā, Cēsīs, Liepājā vai Talsos.

Ja jau darbojies grāmatvedības jomā kādā uzņēmumā, bet esi nolēmis uzsākt pats savu biznesu, tad tev ir nepieciešama licence. Šāda prasība ārpakalpojuma grāmatvežiem ir kopš 2023. gada 1. jūlija. Licenci var iegūt, ja kvalifikācija atbilst vismaz ceturtā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai grāmatvedības jomā. Jau studiju laikā varēsi nokārtot licenci, proti, kārtojot licenci, būs jāuzrāda darba pieredzes grāmatvedībā apliecinoši dokumenti. Šādu izglītību piedāvā Biznesa augstskola Turība, kurai ir ilggadēja pieredze finanšu izglītībā, gan īstenojot koledžas studiju programmu “Finanses un grāmatvedība” un bakalaura programmu “Starptautiskā finanšu vadība”, gan organizējot grāmatvežu tālākizglītības pasākumus.

Grāmatvedība ir nozare, kas piedāvā plašas iespējas attīstīt gan profesionālās, gan personiskās prasmes, piedaloties dažāda veida uzņēmējdarbības un organizāciju finanšu procesos. Tādēļ, ja interesē finanšu joma un darbs ar skaitļiem, grāmatvedības profesija joprojām piedāvā daudzas iespējas un karjeras perspektīvas.

Ko iegūsi, studējot finansēs un grāmatvedību?


Darba iespējas: Grāmatvedības nozares profesionāļiem ir plašas darba iespējas gan uzņēmējdarbības, gan publiskā sektora jomās. Katram uzņēmumam un organizācijai vajag grāmatvedības speciālistus, lai vadītu finanšu procesus, sagatavotu finanšu pārskatus un nodrošinātu likumdošanas prasību ievērošanu.

Grāmatvedība ir globāla nozare, un starptautiskie finanšu standarti un regulējumi ir svarīgi visā pasaulē. Studijas grāmatvedībā var sniegt iespēju strādāt starptautiskā līmenī un sadarboties ar dažāda veida uzņēmumiem un organizācijām.
Stabilitāte un drošība: Grāmatvedība ir pamats finanšu pārvaldībai un uzskaites procesiem, kas ir būtiski, lai uzņēmumi un organizācijas varētu efektīvi darboties. Šī nozare nodrošina stabilitāti un darbavietas, jo grāmatvedības speciālistu pakalpojumi ir nepieciešami nepārtraukti. Grāmatveža profesija ļauj strādāt attālināti un būt pašam atbildīgam par darba laika plānošanu.

Finanšu pratība: Grāmatvedība ļauj izprast finanšu jēdzienus, pamatprincipus un uzņēmējdarbības vides dinamiku. Tā palīdz attīstīt prasmes, kas var noderēt ne tikai profesionālajā dzīvē, bet arī personiskajās finansēs.

Karjeras izaugsme: Studējot grāmatvedību, tu vari attīstīties un kāpt augstāk pa karjeras kāpnēm - sākot no grāmatveža līdz vadītājam finanšu jomā, uzņēmuma finanšu direktoram vai pašam vadīt grāmatvedības pakalpojuma uzņēmumu.

Uzņēmējdarbības izpratne: Grāmatvedības studijas piedāvā iespēju iegūt zināšanas par uzņēmējdarbības principiem, budžeta veidošanu, ieguldījumiem un risku vadību. Tas var būt īpaši noderīgi, ja plāno kādu dienu sākt savu uzņēmējdarbību.

Starpnozaru prasmes: Grāmatvedības profesija prasa precizitāti, analītiskās prasmes un sistemātisku pieeju darbam, laika plānošanu. Šīs prasmes var attīstīt, studējot grāmatvedību, un tās ir pieprasītas arī citās profesionālajās nozarēs.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!