Jaunumi

29.08.2023

Intensīvie kursi un vasaras skolas – izcila iespēja studentiem paplašināt savas zināšanas un redzesloku

18. augustā Biznesa augstskolā Turība noslēdzās divu nedēļu garais starptautiskais Intensīvais kurss par drošības risku pārvaldību. Kursā piedalījās 33 studenti no 6 dažādām valstīm, kā arī pasniedzēji, ekspertus un nozares profesionāļi no 5 partnervalstīm.

Eiropas valstis saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, tostarp migrāciju, kiberuzbrukumiem, organizēto noziedzību un citiem jauniem jautājumiem. Šie izaicinājumi ietekmē arī uzņēmumus, uzņēmējdarbības vidi kopumā un dažādas organizācijas. Tas tikai apliecina, cik svarīgi ir sagatavot jaunus zinošus drošības profesionāļus, kas spēj identificēt, novērtēt un efektīvi vadīt riskus.

Kurss tika organizēts ERASMUS+ partnerības projekta ietvaros ar nosaukumu SECUREU. Šī projekta mērķis ir izstrādāt dažādus digitālos mācību materiālus drošības risku pārvaldības jomā. SECUREU projekts izvēlējās strādāt ar ISO 31000 struktūru. Šī norma nodrošina standartu risku pārvaldībai, kas ir starptautiski atbalstīts un atzīts. Lai gan šāda pieeja nekad agrāk nav pielietota tieši drošības jomā, tā ir, lai apmācību drošības specialistus strādāt drošības risku pārvaldības jomā.

"Kursā apguvu, ka izmantojot ISO 31000 standartu, ir iespējams veikt drošības novērtējumu pasākumiem un darbībām. Tas ir ļoti vērtīgi un noderīgi, īpaši, ja darbības ietver plašāku starptautisku teritoriju vai starptautisku sadarbību. Drošības risku novērtēšana un vadība, kas balstās ISO 31000 standartā, nodrošina kopīgu izpratni par procesiem, neatkarīgi no organizācijas vai valsts, visā Eiropā un arī ārpus tās robežām," stāsta Pauls Bendiks Džama, drošības programmas students no Nord Universitātes, Norvēģijā.

Intensīvā kursa laikā studentiem bija iespēja uzzināt par drošības risku pārvaldību, attīstīt prasmes un iegūt zināšanas par drošības vadības plānošanu un ieviešanu dažādās organizācijās. Kursā tika iekļautas arī praktiskas aktivitātes, piemēram, pašaizsardzība, šaušana, dažādi izaicinājumu komandas veidošanā un citas aktivitātes, kas var sniegt studentiem prasmes, kuras būs izšķirošas reālās krīzes situācijās.

“Piedaloties intensīvajā kursā par drošības risku vadību, man patika apmācību formāts. Kurss bija angļu valodā, kas lika man iziet no savas komforta zonas un “pārslēgties” no ikdienas rutīnas.
Liels ieguvums no šā kursa bija angļu valodas prasmju attīstīšana un jauno zināšanu iegūšana drošības jomā. Bija pārsteidzoši katru dienu veikt uzdevumus ar grupu, kurā katrs dalībnieks bija no citas valsts un bija jādomā ne tikai par uzdevuma izpildi, bet arī par spēju sadarboties un komunicēt ar citu valstu pārstāvjiem,” stāsta Andris Bernatovičs, Biznesa augstskolas Turība bakalaura programmas “Organizācijas drošība” students.

Kursā piedalījās studenti no visām sešām SECUREU projekta partnervalstīm. Šiem studentiem tā bija lieliska iespēja uzlabot ne tikai savas profesionālās prasmes, bet arī izpratni par dažādām valstīm un kultūrām. Viņi ieguva vērtīgu pieredzi, sadarbojoties starptautiskās grupās, uzlabojot prasmes strādāt komandā.

“Intensīvajā kursa ietvaros pirmo reizi turēju rokā īstu ieroci un apguvu pašaizsardzības prasmes. Šis kurss man palīdzēja atrast daudz starptautisku draugu un iepazīt dažādas kultūras. Šī pieredze dažādos veidos paplašināja manu skatījumu uzlietām un redzesloku.
Esmu vairāk nekā priecīga, ka man bija iespēja piedalīties šajā kursā, satikt tik daudz jauku cilvēku, dzirdēt interesantus lektorus un viņu stāstus. Šīs atmiņas paliks manā prātā un sirdī uz visu atlikušo mūžu,” stāsta Lidija Šukštere, studente no Kazmirias Simonavičius Universitātes, Lietuvas.

Sākot ar 2024. gadu projekta mājas lapā ikvienam interesentam būs pieejami mācību materiāli par drošības risku vadību. Jau šobrīd projekta mājaslapā varat atrast 10 video nodarbības par dažādām drošības risku vadības tēmām. Vairāk par drošības risku vadību uzziniet projekta mājas lapā: http://security.turiba.lv

Katru vasaru Biznesa augstskola Turība rīko dažādus Intensīvos kursus par tādām tēmām kā drošība, ilgtspēja, komunikācija, biznesa attīstība un citām. Sekojiet informācijai mājaslapā un nepalaidiet garām iespēju piedalīties šajās aizraujošajās un izglītojošajās aktivitātēs!
Projektu finansē ERASMUS+ programma. Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA220-HED-000023056.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!