Jaunumi

10.10.2022

Hakatonā Turībā jaunieši rada inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas

Lai pierādītu, ka jaunieši ir idejām bagāti un biznesa idejas var dzimt arī vienā diennaktī, Biznesa augstskolā Turība 7. un 8. oktobrī norisinājās biznesa ideju hakatons “To Be”, kura kopējais balvas fonds bija 4400 eiro apmērā. Konkursa uzvaras laurus plūca komandas no Banku augstskolas un Āgenskalna valsts ģimnāzijas.

Hakatonā kopumā piedalījās 19 komandas no visas Latvijas, kuras 24 stundu laikā radīja ilgtspējīga biznesa ideju vai risinājumu ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Paveiktais bija jāprezentē hakatona žūrijai.

Pēc žūrijas vērtējuma 3.vietu par risinājumu ar ilgtspēju saistītām problēmām saņēma Ogres tehnikuma studentu komanda “I gotta feeling”, 2.vietu ieguva komanda no Biznesa augstskolas Turība - “3G”, bet godpilno 1.vietu un galveno naudas balvu saņēma Banku augstskolas komanda “3BA Champs”.

Savukārt hakatona virzienā par ilgtspējīgu un orģinālu ideju 3.vietu izcīnīja jauniešu komanda “I-dea” un 2.vietu - komanda “Danra”, abas no Biznesa augstskolas Turība, taču uzvaras laurus plūca un pjedestāla augstāko pakāpienu ieņēma Āgenskalna valsts ģimnāzijas audzēkņu komanda “Three Cube”.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, hakatona žūrijas priekšsēdētāja Dace Helmane atzīst: “Hakatona ietvaros piedāvātie risinājumi un biznesa idejas pozitīvi pārsteidza žūriju un kārtējo reizi ļāva pārliecināties par jauniešu plašo izpratni ilgtspējas jautājumos. Spēja iedziļināties, plašas zināšanas un prasme argumentēti pamatot savu viedokli - tieši tas raksturoja jauniešu pieeju idejām un lika saprast, ka viņi jau šodien ir gatavi nākotnei.”

Arī Biznesa augstskola Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe pauda gandarījumu par jauniešu veikumu: “Jaunieši apliecināja savu spēju - būt radošiem, piedāvāt aktuālu un attīstāmu biznesa ideju. Un mums, nozaru profesionāļiem, ir jābūt jauniešu mentoriem, kas ar savu pieredzi un zināšanām motivē, iedvesmo mūsu jauno paaudzi sasniegt lielus un ambiciozus mērķus.”

Biznesa ideju hakatonu rīkoja Biznesa augstskolas Turība un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Kopējais balvu fonds bija 4400 eiro apmērā, kuru nodrošināja biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums „Miandum” un poligrāfijas grupa „Mūkusala”. Balvu fonda tika novirzīts divos virzienos: par ilgtspējīgu biznesa ideju un par risinājumu ar ilgtspējību saistītām problēmsituācijām, katrai pa 2200 eiro, piešķirot 1.- 3. vietu ieguvējiem naudas balvas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, 3. vietai – 500 eiro.

Komandu veikumu vērtēja seši žūrijas locekļi – Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, uzņēmēja, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja Marika Ģederte, koncerna “SilJa” īpašniece Silva Jeromanova – Maura, Mārupes domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš, Biznesa augstskolas Turība mācībspēki - Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs un Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe. Hakatona organizatori pateicas visiem jauniešiem par aktīvu dalību un cer tikties arī nākamgad biznesu ideju konkursā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!