Jaunumi

29.01.2024

Hakatonā “To Be” biznesa idejas izstrādāja 25 jauniešu komandas

Lai pierādītu, ka jaunieši var radīt inovatīvas un orģinālas ilgtspējīgas biznesa idejas diennakts laikā, Biznesa augstskolā Turība 25.-26. janvārī norisinājās biznesa ideju hakatons “To Be”, kura kopējais balvas fonds bija 4400 eiro apmērā.

Hakatonā kopumā piedalījās 25 vidusskolēnu un studentu komandas no visas Latvijas, kuras 24 stundu laikā radīja ilgtspējīgu biznesa ideju vai risinājumus ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Paveiktais bija jāprezentē hakatona žūrijai.

Pēc žūrijas vērtējuma 3.vietu par risinājumu ar ilgtspēju saistītām problēmām saņēma Rīgas Tehniskā universitāte inženierzinātņu studentu komanda “IGortusiņš”, 2.vietu ieguva komanda no Ventspils tehnikuma - “Eco Šmeko”, bet godpilno 1.vietu un galveno naudas balvu saņēma Biznesa augstskolas Turība komanda “KS”.

Savukārt hakatona virzienā par ilgtspējīgu un orģinālu ideju 3.vietu izcīnīja jauniešu komanda Rīgas valsts 3.ģimnāzijas audzēkņu komanda “Herb gum”, 2.vietu - komanda “App Ēd”, taču uzvaras laurus plūca un pjedestāla augstāko pakāpienu ieņēma Ogres tehnikuma un Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma studentu komanda “72h”.

Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas audzēkņu komanda “MAL” saņēma arī specbalvu no AS “Latvijas Valsts mežiem”.

Hakatona ietvaros dalībniekus motivēja un radošas idejas realizēt mudināja arī izaugsmes koučs, radošuma un dizaina domāšana mācību trenere Viktorija Buraka. Tāpat visa hakatona laikā jaunieši varēja izmantot dažādu nozaru mentoru konsultācijas savas biznesa idejas izstrādāšanā vai problēmsituācijas risināšanā.

Biznesa ideju hakatonu rīkoja Biznesa augstskolas Turība un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Kopējais balvu fonds bija 4400 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), kuru nodrošināja biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums „Miandum” un poligrāfijas grupa „Mūkusala”. Hakatona norisi atbalstīja arī 2023. gada Latvijas zaļākais zīmols – AS “Latvijas valsts meži”. Balvu fonda tika novirzīts divos virzienos: par ilgtspējīgu biznesa ideju un par risinājumu ar ilgtspējību saistītām problēmsituācijām, katrai pa 2200 eiro, piešķirot 1.- 3. vietu ieguvējiem naudas balvas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, 3. vietai – 500 eiro.

Komandu veikumu vērtēja seši žūrijas locekļi – Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle Dace Helmane, SIA “Miandum” izpilddirektors – Gundars Plūme, AS “Latvijas Valsts meži” vecākais meža eksperts Indulis Brauners, poligrāfijas grupas „Mūkusala” biroja vadītāja Inga Gūtmane, Biznesa augstskolas Turība Komercdarbības katedras vadītāja - Rosita Zvirgzdiņa un Turības Attīstības direktore - Vineta Vītoliņa.

Komandu izstrādātās ilgtspējīga biznesa idejai bija jānodrošina gan veiksmīgu uzņēmējdarbību, gan pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi un sabiedrību. Idejas prezentācijā bija jāiekļauj: tirgus izpēte (potenciālie klienti, konkurenti, esošās vajadzības), problēma/vajadzība, ko biznesa ideja risinās, produkta dizaina vai pakalpojuma apraksts, finansiālais plāns (identificēt iespējamos finansējuma avotus) un mārketinga stratēģija (kā piesaistīt klientus, veidot zīmolu, mārketinga kanāli).

Hakatona organizatori pateicas visiem jauniešiem par aktīvu dalību un cer tikties arī nākamgad biznesu ideju konkursā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!