Jaunumi

06.02.2024

Hakatonā problēmsituācijas risinājuma kategorijā uzvar Turības studenti

Lai pierādītu, ka jaunieši var radīt inovatīvas un oriģinālas ilgtspējīgas biznesa idejas diennakts laikā, Biznesa augstskolā Turība 25.-26. janvārī norisinājās biznesa ideju hakatons “To Be”, kurā 25 jauniešu komandas sacentās par kopējo balvas fondu 4400 eiro apmērā. Problēmsituācijas risinājumu kategorijā uzvaru izcīnīja mūsu Biznesa augstskolas Turība studentu komanda “KS”, iegūstot 1000 eiro lielu naudas balvu, savukārt Biznesa ideju kategorijā uzvaru izcīnīja Ogres tehnikuma un Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma studentu komanda “72h”.

“KS” komandas dalībnieki ir divi atraktīvi un motivēti Turības studenti – Kristiāns Safronovs – topošais mārketinga speciālists, kurš brīvajā laikā interesējas par dažādām biznesa aktualitātēm un Semija Ozoliņa – topošā pasākumu organizatore un komandas radošo ideju ģenerators. Lai arī jaunieši studē atsevišķos virzienos, abus vieno kopīgs, globāli saistošs mērķis – palīdzēt radīt uz ilgtspējību orientētu uzņēmējdarbības vidi.

Jaunieši risināja problēmsituāciju par Francijas likumdevēju ierosinājumu no 2025. gada aizliegt tirgū ievest iespieddarbus, kas ražoti ar tipogrāfijas krāsu, kas satur minerāleļļu. Iemesls – minerāleļļu sastāvdaļas var nonākt makulatūrā un migrēt no iegūtā pārstrādātā iepakojuma pārtikas produktos. Ņemot vērā, ka Latvijas un Baltijas valstu poligrāfijas uzņēmumi arī piegādā Francijas tirgum poligrāfijas vai iepakojuma produkciju, šāds tiesību akts spēcīgi ietekmētu mūsu nozari. Tad nu jaunieši piedāvāja savu redzējumu šīs situācijas risināšanai un visspēcīgāk spēja pārliecināt žūriju ar savu risinājumu.

Pēc žūrijas vērtējuma 3. vietu par risinājumu ar ilgtspēju saistītām problēmām saņēma Rīgas Tehniskā universitāte inženierzinātņu studentu komanda “IGortusiņš”, 2.vietu ieguva komanda no Ventspils tehnikuma - “Eco Šmeko”, savukārt Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņu komanda “MAL” saņēma specbalvu no AS “Latvijas Valsts meži”.

Hakatona “To be” ietvaros biznesa idejas vai problēmas risinājumi tiek skatīti caur ilgtspējas un “zaļās domāšanas” skatupunktu. Kopumā biznesa ideju hakatonā piedalījās 25 vidusskolēnu un studentu komandas no visas Latvijas, kuras 24 stundu laikā radīja ilgtspējīgu biznesa ideju vai risinājumus ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Paveiktais bija jāprezentē hakatona ekspertu žūrijai.

Apsveicam mūsu studentus ar lieliskajiem panākumiem!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!