Jaunumi

05.03.2021

Samazina ārvalstu pasniedzēju skaitu

Biznesa augstskola Turība turpina realizēt ESF projektu Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/019 „Biznesa augstskolas Turība akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās”, lai nodrošinātu augstāku konkurētspēju starptautiskajā izglītības tirgū un augstāku kvalitāti studiju programmu realizācijā angļu valodā.

Iepriekšējos periodos projekta ietvaros iesaistīti 7 no 10 plānotajiem ārvalstu pasniedzējiem, bet pēdējā gada laikā, neskatoties uz vairākkārt izsludinātajiem konkursiem, nav iegūti pietiekami kvalitatīvi pieteikumi, lai sasniegtu sākotnēji iecerēto rezultātu. Personiski uzrunātie ārvalstu pasniedzēji kā atteikuma iemeslus min gan neskaidro situāciju ar COVID-19 un vakcināciju, gan paaugstināto risku sev un ģimenei. Savukārt, pieteikumi saņemti no trešo valstu valstspiederīgajiem, par kuru izglītības un kvalifikācijas atbilstību gan projekta, gan augstskolas kvalitātes prasībām nav iespējams pārliecināties, tāpēc pieteikumu izvērtēšanas komisijas šīs kandidatūras ir noraidījušas.

Atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 9. janvāra noteikumiem Nr. 25 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās" pirmās, otrās un trešās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi", minimālais ārvalstu akadēmiskā personāla skaits uz katriem projekta finansējuma 100 tūkstošiem eiro ir 1 persona. Radušās situācijas dēļ, augstskola plāno samazināt ārvalstu pasniedzēju skaitu no 10 uz 7, kas joprojām atbilst Ministru kabineta noteikumu prasībām, kā arī ļaus ietaupīt 63 498,15 eiro projekta finansējuma.

Projekta kopējais finansējums šobrīd ir EUR 55 6754,18 eiro, no kura EUR 473 241,05 ir ESF finansējums un EUR 83 513,13 ir valsts budžeta finansējums. Projekta ilgums ir 38 mēneši no 2019. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 28. februārim.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!