Jaunumi

12.04.2024

ERASMUS+ Tips and Tricks

Studiju laikā ceļot, iepazīt citas kultūras un tradīcijas, kā arī iegūt draugus visā pasaulē, kas nākotnē var kļūt par Taviem biznesa partneriem. Skan lieliski, vai ne? ERASMUS+ programma ir studentu mobilitātes programma, kas paredz trīs līdz divpadsmit mēnešus ilgas studijas citu Eiropas Savienības valstu augstskolās.

Daudziem studentiem, izdzirdot par iespēju doties ERASMUS+ apmaiņas programmā, rodas satraukums, jo viņi nezina, ko sagaidīt. Turība sniedz dažus padomus pirms pieteikšanās dalībai ERASMUS+ programmā un došanās braucienā:
• Pirms izdari izvēli, noteikti apmeklē Turības Studējošo pašpārvaldes semināru par iespējām, ko sniedz ERASMUS+. Tas tev dos ieskatu studentu pieredzes stāstos, kā arī vairāk par pašu pieteikšanās procesu.
• Ja neesi drošs par konkrētu valsti, izveido sarakstu ar valstīm, pilsētām un universitātēm, kurās labprāt studētu, izvērtējot plusus un mīnusus.
• Jau laikus sāc komunicēt ar Turības ERASMUS+ atsaucīgo koordinatoru – viņš tev palīdzēs, kā arī atbildēs uz visiem tev interesējošajiem jautājumiem.
• Pārliecinies, ka jau savlaicīgi esi sakārtojis visus dokumentus. Par to, kādi dokumenti ir nepieciešami, vairāk pastāstīs ERASMUS+ koordinators.
• Jau laikus sāc meklēt dzīvesvietu izvēlētajā valstī. Ja vēlies dzīvot kopmītnēs, tas noteikti ir jādara jau pirmajās nedēļās pēc apstiprinājuma, jo lielākā daļa ERASMUS+ studentu izvēlas šādu opciju. Ja esi izvēlējies meklēt kādus apartamentus, tad noteikti dari to kopā ar citu studentu kompāniju, jo vienam to būs grūti atrast.
• Centies ceļot, cik vien iespējams, apbraukājot savas izvēlētās valsts pilsētas, kā arī, ja ir iespēja, apmeklē citas valstis. Tā var būt viena no retajām reizēm, kad būs tik daudz brīvā laika tavā studenta dzīvē.
• Neatliec kontroldarbus un eksāmenus, jo pastāv iespēja, ka arī pēc ERASMUS+ programmas beigām tev būs jāatgriežas atpakaļ izvēlētajā valstī, lai nokārtotu mācību parādus.
• Apmeklē pēc iespējas vairāk pasākumu, ko rīko augstskola, Studējošo pašpārvalde vai “Erasmus Student Network” kopiena.
• Centies iepazīt pēc iespējas vairāk cilvēku no dažādām valstīm, jo tas dos labus starptautiskus kontaktus tavai nākotnei, kā arī, iespējams, spēcīgu draudzību.
• Esi atvērts, jūties neierobežots un kāp ārā no savas komforta zonas, lai ERASMUS+ kļūtu par vienu no taviem dzīves skaistākajiem piedzīvojumiem.
Izmantojot ERASMUS+ studentu mobilitātes programmu, studentiem ir iespēja paplašināt redzesloku un papildināt zināšanas sevis izvēlētajā jomā.

Pieteikties apmaiņas programmai aicināti tie studenti, kuri līdz šim nav devušies ERASMUS+ vai ir devušies, bet dalības periods nepārsniedz divpadsmit mēnešus, kas ir maksimālais vienam studentam pieejamais ilgums. Lai dotos studēt uz ārvalstīm, studentam jābūt pabeigušam vismaz vienu studiju gadu Biznesa augstskolā Turība. Kandidātu atlasē primāri tiek vērtētas studentu sekmes, svešvalodu zināšanas un motivācija.

Vairāk informācijas par ERASMUS+ mobilitātes programmu lasi šeit.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!