Jaunumi

02.02.2022

ERASMUS+ PIEREDZES STĀSTS

Studente Olga Guskova: Turībā guvu vērtīgu praktisko pieredzi, ko mana augstskola nepiedāvā!


Olga Guskova ir uzņēmējdarbības vadības maģistrante no Uzbekistānas. ERASMUS+ programmas ietvaros Olga studējusi gan Latvijā, gan Vācijā, savukārt mācību praksi izgājusi Čehijā. Turībā pavadītais semestris viņai sniedzis praktisku pieredzi, ko citādi augstskolā nebūtu guvusi.


Kas tevi pamudināja pieteikties ERASMUS+ programmai?


Pieteicos ERASMUS+ programmai, jo vēlējos gūt starptautisku studiju pieredzi. Manuprāt, dalība apmaiņas programmās ļauj pilnvērtīgāk izmantot studiju laiku – ceļot, iepazīt citas kultūras un cilvēkus, apgūt jaunas valodas. Mobilitātes programmas laikā izmantoju iespēju studēt divās valstīs. Vienu semestri pavadīju Vācijā, bet otru – Latvijas augstskolā Turība. Lai gan abas valstis atrodas Eiropā, studiju programmas katrā ir atšķirīgas, kas bagātina iegūtās zināšanas.


Kāpēc no visām Latvijas augstskolām izvēlējies tieši Turību?


Es izpētīju vairāku valstu augstskolas un studiju programmas. Latvijā ir augsta izglītības kvalitāte un plašas iespējas studēt angļu valodā. Izvēlējos Turību, jo par šo augstskolu biju dzirdējusi ļoti labas atsauksmes. Mani uzrunāja uzņēmējdarbības vadības programmas saturs, iegūstamās zināšanas un iespējas, pabeidzot programmu.


Vai esi apmierināta ar Turībā iegūtajām zināšanām?


Es esmu ļoti apmierināta gan ar studiju procesu, gan iegūtajām zināšanām. Uzņēmējdarbības vadības fakultātē strādā lieliski cilvēki, kuri atbalsta studentus, kad vien tas nepieciešams. Studiju laikā ieguvu daudz praktisku zināšanu, kas man noteikti noderēs profesionālajā dzīvē.


Kādi ir tavi spilgtākie iespaidi par Latvijā pavadīto laiku?


Atmiņā visspilgtāk palikušas Latvijas pilsētas Rīga un Jūrmala. Visvairāk patika Vecrīga. To apmeklēju gida pavadībā, uzzinot daudz interesanta par Rīgas un Latvijas vēsturi. Jūrmalā viesojos bieži – kopā ar draugiem to apmeklējām visos gadalaikos. Vasarā tur ir brīnišķīgi saulrieti! Ziemā pārsteidza tas, ka jūra ir aizsalusi. Savukārt pavasarī patīkami vērot, kā pilsēta uzplaukst, visapkārt zied krāsainas puķes. Latvijā ir ļoti skaista daba – jūra, meži, kur var doties garās pastaigās.


Kādas atšķirības saskati starp latviešiem un uzbekiem?


Pirms devos uz Latviju, mani brīdināja, ka cilvēki šeit ir noslēgtāki un piesardzīgāki komunikācijā ar citiem. Latviešiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai atvērtos. Cilvēku mentalitāte Uzbekistānā ir pilnīgi pretēja – viņi vienmēr ir ļoti atvērti un viesmīlīgi. Uzbekiem ir tāds teiciens: “Viesi ir svarīgāki par ģimenes galvu – tēvu”. Lai gan latvieši ir salīdzinoši vēsāki, labāk iepazīstoties, viņi atraisās un parāda savu laipno un sirsnīgo pusi.


Ar kādiem izaicinājumiem saskāries, dzīvojot Latvijā?


Lielākais izaicinājums bija pandēmijas laiks un ar to saistītie ierobežojumi. Kad ierados Latvijā, saslimstības līmenis ar Covid-19 bija augsts un tika noteikta mājsēde. Neziņa par notiekošo radīja bailes un satraukumu. Citādi iejusties Latvijā bija viegli. Liela daļa cilvēku runā krievu valodā, kas ir mana dzimtā valoda. Arī latviešu un uzbeku virtuves ir līdzīgas, tāpēc varēju ēst to, kas man garšo.


Kādas ir būtiskākās atšķirības starp augstskolu programmām Latvijā un Uzbekistānā?


Uzņēmējdarbības vadības programma Turībā ir mūsdienīgāka, aktuālāka un piemērota studentiem no visas pasaules. Ja studijas Uzbekistānā ir ļoti teorētiskas, tad Turībā izmanto praktiskāku pieeju. Studiju laikā ieguvu arī prakses vietu Čehijā, kas apvienojumā ar studiju procesā gūtajām zināšanām sniedza vērtīgu praktisko pieredzi. Turības mācībspēki ir ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Vienmēr atradām iespēju, kā ātri atrisināt jebkuru jautājumu.


Vai iemācījies arī kādus vārdus latviešu valodā?


Jau semestra sākumā apmeklējām latviešu valodas nodarbības, kas bija ļoti interesantas un noderīgas. Man sen nebija bijis tik interesanti mācīties ko jaunu! Latviešu valodas apguve manu studiju pieredzi Latvijā padarīja vēl aizraujošāku. Laika gaitā daudz kas ir aizmirsies, tomēr pozitīvās atmiņas par šo pieredzi saglabājas.


Vai izdevās apmeklēt arī kādu Turības Studējošo pašpārvaldes organizēto pasākumu?


Jā, kopā ar augstskolas draugiem apmeklēju Welcome party, kas tika organizēta apmaiņas studentiem. Tā bija ļoti jautra ballīte ar mūziku un izklaidēm. Ar šo piedzīvojumu arī sākās mans studiju laiks Turībā. Interesanti, ka nebiju dzirdējusi par šāda veida pasākumu Uzbekistānas universitātēs.


Vai tu ieteiktu citiem jauniešiem studēt Turībā?


Turībā studēju uzņēmējdarbības vadību, un šo augstskolas programmu noteikti varu ieteikt arī citiem. Tā būs piemērota tiem, kurus interesē uzņēmējdarbība, kuri labprāt studē angļu valodā un vēlas iegūt izglītību un praktisku pieredzi kādā no Eiropas Savienības valstīm. Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultāte un tās mācībspēki ir profesionāli, zinoši un arī ļoti laipni un atsaucīgi. Es izbaudīju mācību procesu, studiju vidi un daudzās iespējas, ko augstskola piedāvā.


-Nora Raude

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!