Jaunumi

09.06.2024

Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātes pieredzes stāsts

Vārds, uzvārds: Krista Aiga Bucika
Nosūtošā augstskola: Biznesa augstskola Turība
Darbības joma augstskolā: lektore
Mobilitātes valsts: Grieķija
Uzņemošā institūcija: World Massage Federation
Personāla pilnveides veids: Erasmus+ programmas personāla docēšanas un pilnveides mobilitāte
Mobilitātes perioda ilgums: 5 dienas

Š.g. 10.-12.maijā Halkidiki, Grieķijā norisinājās Pasaules Masāžas Čempionāts (World Massage Championship), kurā dalībnieki startēja tādās disciplīnās kā ārstnieciskā masāža, sporta masāža, Zviedru masāža, Asian freestyle, Spa & Wellness, kā arī bija iespējams iesūtīt īsus dažādu stilu un tehniku masāžu video.

Man ir bijis tas gods pārstāvēt Latviju kā tiesnesim jau 3 gadus, un, lai arī ar katru gadu pienākumus veikt kļūst arvien vieglāk, parādās arī jauni izaicinājumi. Kā jau ierasts katru kategoriju vērtēja 7 tiesneši no dažādām valstīm, tomēr šogad arī tajā mirklī nestrādājošajiem tiesnešiem bija nepieciešams vērtēt visus masāžas stilus un mūsu iesniegtie rezultāti tika salīdzināti ar oficiālajiem rezultātiem, kas ļāva izveidot tiesnešu reitingu. Ar prieku varu teikt, ka ieguvu 3.vietu no 47 tiesnešiem un ierindojos starp čempionāta 7 labākajiem tiesnešiem kopā ar otru tiesnesi no Latvijas – Olgu Sinki. Šādos mirkļos man ir liels prieks, ka nāku no Latvijas un varu piedalīties valsts atpazīstamības veicināšanā!

Pasaules čempionātā dalībnieki ir no dažādām valstīm un dažādiem kontinentiem, un šīs atšķirības izteikti parādās freestyle kategorijās – tā kļūst par mākslu, kuru citreiz ir grūti novērtēt – tajos brīžos ir stingri jāpieturās pie organizatoru sniegtajiem kritērijiem, lai vērtējums saglabātos objektīvs. Šogad čempionātā piedalījās arī 2 dalībnieki no Latvijas, un man ir cerība, ka šis skaits nākamgad varētu augt! Mūsu augstskolā ir gan daudz talantīgu topošo masieru, gan absolventu, un es labprāt atbalstītu ceļā uz šādu mērķi!

Erasmus+ mobilitāte man ir sniegusi neatsveramu pieredzi, kas ir pilnveidojusi manas pedagoģiskās prasmes un radījusi vēlmi veicināt Latvijas masieru dalību starptautiskos pasākumos. Vairāki čempionāta laikā iepazītie speciālisti ir izrādījuši interesi vadīt meistarklases arī Latvijā, kas sniegtu lielisku iespēju paplašināt apgūstamo tehniku klāstu un, iespējams, arī iedrošinātu piedalīties konkursos ārpus valsts robežām. Ceru, ka nākamgad arī kāds cits kolēģis dosies uz šo čempionātu, jo tas noteikti ir tā vērts!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!