Jaunumi

08.04.2022

Ēnu dienā Turībā 46 skolēni guva vērtīgu ieskatu augstskolas “aizkulisēs”

Trešdien, 6.aprīlī, visā Latvijā norisinājās Ēnu diena un Biznesa augstskolu Turība apmeklēja desmitiem skolēnu no visas Latvijas. Ēnu dienas ietvaros jauniešiem tika dota iespēja ielūkoties Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes Komercdarbības katedras asociētās profesores un programmu direktores Ivetas Liniņas, kā arī Attīstības daļas darbā.

Profesorei I. Liniņai Ēnu dienā sekoja 30 ēnas no Ziepniekkalna ģimnāzijas, kuras vēroja viņas darbu, kā arī iepazinās ar augstskolu un tās piedāvātajām programmām. Bet Attīstības daļas specialistus ēnoja 16 jaunieši, kuri komandās iemēģināja roku četros dažādos uzdevumos – sagatavot jautājumus video sižetam un uzrakstīt preses relīzi, sagatavot materiālus sociālajiem tīkliem, uzfilmēt video ar studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektoru Imantu Bergu, kā arī vadīt visus šos procesus.

Visu ēnu un Attīstības daļas kopdarba rezultātā tapa ne tikai izglītojošs video ar prorektoru, bet arī sižets, kurā paši ēnotāji stājās kameras priekšā un tika iemūžināti, pāris stundas pastrādājot kārotajos amatos. Īpaši daudz interesantu bija tieši reklāmas speciālista darba iepazīšanai. Skolniece Amanda, kura arī cer kļūt par reklāmas speciālistu, atklāja, ka šī bija tiešām vērtīga pieredze, jo saprata, cik patiesībā liela nozīme ir komandas darbam, kurā viens dalībnieks papildina otru un palīdz, kad tas nepieciešams: “Pirms tam man likās, ka video filmēšanā nav ielikts nemaz tik daudz darba, bet īstenībā nav tā, ka uzfilmē un ir gatavs.”

Arī Turības sabiedrisko attiecību speciālista abas ēnas, 9. un 12. klases skolnieces, dienas beigās pēc jautājumu sagatavošanas un preses relīzes rakstīšanas atzina, ka tas ir bijis vērtīgs ieskats “aizkulisēs”, kas pierādīja, ka ar labas komandas darba palīdzību iespējams virzīties uz priekšu krietni ātrāk, kā individuāli: “Mums šķiet, ka šī bija interesanta pieredze, kas būs noderīga tālākajā dzīvē. Šā gada Ēnu diena bija tiešām aizraujoša, jo varējām uzzināt vairāk par savu izvēlēto profesiju.”

Aicinām arī nākamgad skolēnus pieteikties uz Ēnu dienu Turībā! Savukārt, ja esi nolēmis studēt augstskolā, aicinām uz šogad pirmajām atvērto durvju dienām, lai apskatītu mācību telpas un studentu viesnīcu, kā arī parunātu ar studentiem un pasniedzējiem, kuri atbildēs uz jebkuru jautājumu, kas varētu rasties, meklējot sev piemērotāko augstāko izglītību koledžas, bakalaura, maģistra un doktorantūras studiju programmās. Kā jau ierasts, potenciālos reflektantus Turībā sagaidīs aizraujoša pasākuma programma.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!