Jaunumi

25.04.2023

Energoefektivitātes nolūkos Biznesa augstskola Turība uzstādījusi saules paneļus

Ieviešot arvien plašākus uzņēmuma darbībā ilgtspējīgus risinājumus, energoefektivitātes nolūkos Biznesa augstskola Turība aprīlī ir uzstādījusi 312 saules paneļus, kas nākotnē vienā sezonā ļaus saražot ap 20% elektroenerģijas augstskolas pašpatēriņam.

“Tā ir mūsu augstskolas mērķtiecīga virzība uz ilgtspējīgu attīstību un energoefektīvu risinājumu ieviešanu, tādējādi gan samazinot uzņēmuma saimnieciskās izmaksas par energoresursiem, gan nodrošinot mūsdienīgu, ilgtspējīgu darba un mācību vidi mūsu studentiem, pasniedzējiem un darbiniekiem,” uzsver Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs. Viņš atzīst, ka energokrīzes iespaidā darbs pie dažādu energoefektivitātes risinājumu ieviešanas tika pasteidzināts, un augstskola pie šiem esošiem rezultātiem neapstāsies, bet turpinās tālāk aktīvi darboties šajā virzienā.

Saules paneļi ar kopējo jaudu nedaudz vairāk kā 140 kW tika uzstādīti uz viena no augstskolas korpusa jumtiem, un saražoto elektroenerģiju Turība izmantos pašpatēriņam. Uzklausot lietotāju pieredzi, saules paneļi ražo elektrību pat tad, kad laiks ir mākoņaināks, kas palīdzēs būtiski samazināt elektrības izmaksas, kā arī būt neatkarīgākiem no elektrības piegādātājiem un cenu svārstībām.

Biznesa augstskola Turība, virzoties uz ilgtspēju, jau ieviesusi vairākus risinājumus kā, piemēram, samazinājusi resursu patēriņu, digitalizējusi mācību saturu, nodrošinājusi atkritumu šķirošanu, un ar tikko uzstādīto saules paneļu ieviešanu būs vēl kādu soli tuvāk videi draudzīgas “zaļās” enerģijas izmantošanai augstskolas ikdienā.

Ieviešot dažādus energotaupības pasākumus, jau pagājuša gada rudenī augstskola samazināja savu elektroenerģijas patēriņu par 28%, salīdzinot ar 2021. gadu. Tāpat Turībā, lietderīgi izmantojot esošos resursus un samazinot izmaksas par energoresursiem un apkuri, tika modernizēta apkures sistēma, kas ļauj samazināt kurināmā patēriņu un apkures izmaksas. Tāpat augstskolā ir nomainīti apgaismes ķermeņi no parastajām dienas gaismas spuldzēm uz efektīvo LED apgaismojumu, kas attiecīgi ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu.

Tiek sekots līdzi apgaismojumam koplietošanas telpās, proti, tiek veikts apgaismes zonējums un uzstādīti sensori, kas pēc noteikta perioda izslēdz gaismas, ja šajās telpās neviens neatrodas. Tāpat šeit būtiska loma ir cilvēku informētībai un izpratnes radīšanai, tāpēc pastāvīgi tiek atgādināts un informēti darbinieki par darba tehnikas un citu iekārtu efektīvu un racionālu lietojumu.

Viens no Biznesa augstskola Turība Attīstības stratēģijā ietvertajiem mērķiem ir virzīties un īstenot zaļās domāšanas principus, ieviest ilgtspējīgus risinājumus, kā arī jau šobrīd studiju programmās ir iekļautas tēmas saistībā ar ilgtspējas jautājumiem. Tā, piemēram, līdz 2024. gadam Turība sadarbībā ar Lapzemes lietišķo zinātņu universitāti Somijā un Āhenes lietišķo zinātņu universitāti Vācijā īsteno “Erasmus+” Stratēģiskās partnerības projektu ilgtspējīgas uzņēmējdarbības jomā, lai sniegtu savu ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā. Projekta rezultātā tiks izstrādāti dažādi materiāli un atbalsta rīki uzņēmējiem un mācībspēkiem ilgtspējīgas uzņēmējdarbības jomā, kā arī tiks izveidoti tādi materiāli kā digitālā rokasgrāmata, informatīvi video un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības platforma.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!