Jaunumi

28.10.2022

Eksperti: medijpratība ir ceļš uz kritisko domāšanu

27.oktobrī Biznesa augstskolā Turība norisinājās atvērtā lekcija ”Medijpratība: Domā! Lieto! Zini!”, kuras ietvaros komunikācijas eksperti dalījās ar viedokļiem, pieredzi un zināšanām par medijpratības jautājumiem, uzsverot, ka medijpratība ir ceļš uz kritisko domāšanu. Pirms dalies ar ziņām pārbaudi un patērē tikai tad, kad esi pārliecināts!

“Regulāri vajag nopētīt pašam savu attieksmi un nostāju, jo, iespējams, mūsu domāšana ir iestigusi kāda no medijnepratības slazdiem un iegrimusi kādā vienā kanālā, kas padara indivīda domāšanu vienveidīgu, un šāda vienveidīga domāšana žurnālistikā ir nāve,” uzsver žurnālists Ansis Bogustovs.

Diskusijā piedalījās četri komunikācijas un mediju eksperti, kuri katrs pārstāv noteiktu komunikācijas atzaru – žurnālistika, komunikācijas izglītība, stratēģiskā komunikācija un medijpratība. Diskusijā piedalījās mediju eksperts, žurnālists Ansis Bogustovs, IREX medijpratība Baltijā, programmas iesaistes koordinatore Sabīne Bērziņa, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus un stratēģiskās komunikācijas eksperte Linda Curika.

“Man šķiet, ka lielākā problēma ir, ka cilvēki uztver kritisko domāšanu un medijpratību kā pašsaprotamu lietu, uztver to kā aizvainojumu, kad tiek par to aizrādīts, tādēļ ir būtiski saprast, ka mēs katrs neesam eksperts medijpratībā, jo pat paši gudrākie dažkārt dalās ar nepatiesu un nepārbaudītu informāciju, tādēļ konstanti jāsecina, kā tu lieto medijus, ko patērē un ar ko dalies,” atzīst stratēģiskās komunikācijas eksperte Linda Curika.

Atvērtā lekcija “”Medijpratība: Domā! Lieto! Zini! tapusi Baltijas medijpratības programmas ietvaros, kas ir ASV valsts departamenta programma, ko administrē globālā attīstības un izglītības organizācija IREX, kuras mērķis ir stiprināt medijpratības prasmes un kritisko domāšanu, lietojot un daloties ar informāciju interneta vidē. Pēc diskusijas IREX pārstāve Sabīne Bērziņa iepazīstināja ar dažādiem medijpratības rīkiem, lai palīdzētu analizēt viltus ziņas un nepatiesu informāciju, kā arī iepazīstināja ar iespēju, kā ikviens var kļūt par mediju treneri izmantojot apmācību kursu VeryVerified.eu mājaslapā.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!