Jaunumi

28.03.2023

Drošības eksperti diskutēs par Latvijas drošības nākotnes izaicinājumiem

19. aprīlī plkst.11.30-12.30 Biznesa augstskolā Turība notiks ekspertu paneļdiskusija “Latvijas drošības garants: realitāte un nākotnes izaicinājumi”, kurā varēs uzzināt, kādas mācības katrā no nozarēm Latvija ir pārņēmusi no Ukrainas pieredzes, kādām būtu jābūt tuvākās nākotnes prioritātēm un kā šīs nozares spēs mijiedarboties drošākas Latvijas nākotnes labā.

Zinātnisko konferenci varēs vērot tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Paneļdiskusiju varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā. Paneļdiskusijā piedalīsies šādi drošības nozares eksperti:

  • LR Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols,
  • NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts,
  • Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts,
  • Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Mārtiņš Baltmanis,
  • Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina,
  • Rezerves pulkvežleitnants Valdis Jurgelāns.

Katrs no diskusijas ekspertiem atbild par individuāli svarīgu nozari Latvijas drošības ilgtspējas nodrošināšanai un aptver citādāku drošības atzarojumu, proti, kiberdrošību, civilo aizsardzību, militāro dienestu u.c. Paneļdiskusijas sākumā eksperti novērtēs pašreizējo Latvijas fizisko un kiberdrošību. Kad tiks apzināta esošā drošības situācija un tās problēmas, eksperti dalīsies ar ieteikumiem par to, kas ir vajadzīgs, lai situāciju uzlabotu nākotnē.

Diskusijā tiks apriests arī temats, kas sabiedrībā raisījis dalītus viedokļus - obligātais aizsardzības dienests. Vai tāds ir vajadzīgs un kādā formā? Kā nezaudēt jauniešu ekonomisko un zinātnisko potenciālu, atrodoties obligātajā aizsardzības dienestā?

Diskusijas turpinājumā eksperti runās par to, vai ir iespējama ANO transformācija, lai nākotnē veiksmīgāk risinātu lielvaru kaitnieciskās darbības, kā arī apspriedīs, ko Latvija var mācīties no karadarbības Ukrainā. Kā noslēdzošo diskusijas pieturas punktu, eksperti ieskicēs visus aizsardzības elementus (kiberdrošības, armijas, civilās aizsardzības elementi) un kā tos apvienot vienā funkcionējošā sistēmā. Diskusiju vadīs Haralds Burkovskis.
Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs uzsver: “Mūsdienu dinamiskā un mainīgā sabiedrības procesu vidē pats svarīgākais ir nestāvēt malā un pasīvi nenoskatīties kā pasaule mainās pati un maina mūs. Mums jāpiedalās jaunās pasaules kārtības veidošanā gan mūsu labākas nākotnes vārdā, gan Latvijas pastāvēšanas dēļ. Mums ir pienācīgi jānovērtē esošā situācija un jāpieņem atbilstošākie lēmumi Latvijas virzībai nākotnē. Diskutēsim konferencē par Latvijas drošību un mūsu dalību jaunās pasaules arhitektūrā.”

Paneļdiskusija “Latvijas drošības garants: realitāte un nākotnes izaicinājumi” norisināsies 24. Starptautiskā zinātniskā konferences “Pārmaiņas – ilgtspējīgas sabiedrības pamats” ietvaros, kurā Latvijas un ārvalstu drošības nozares eksperti uzstāsies par ilgtspējīgas drošības priekšnoteikumiem un globālajām pārmaiņām drošības ekosistēmā. Konferences programma ir apskatāma šeit.

Zinātniskajā konferencē var piedalīties ikviens interesents klātienē (Rīgā, Graudu ielā 68), reģistrējoties līdz š.g. 14. aprīlim – šeit vai arī konferenci vērot tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!