Jaunumi

01.08.2022

Drošība mūsdienās iet roku rokā ar ilgtspēju

Ar pagājušo nedēļu Turībā noslēdzās NORDPLUS Intensīvais kurss “Drošība un Ilgtspēja”, kura ietvaros 28 studenti no 4 valstīm apguva gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par drošību un ilgtspēju.

Šo intensīvo kursu organizēja Biznesa augstskolas Turība Juridiskā fakultāte, kura jau vairākus gadus piedāvā studentiem apgūt drošības programmas. Šogad uzsvars tika likts ne tikai uz drošības tēmu, bet arī ilgtspējīgu attīstību. Mūsdienās, lai veidotu drošu valsti, to nav iespējams darīt nedomājot par ilgtspējīgas attīstības principiem.

Studenti pēc kursa atzina, ka viennozīmīgi šodienas pasaulē drošība valstī un reģionā ir jāplāno ne tikai no fiziskās drošības skatu punkta. Ilgtspējīga attīstība, ilgtspējīga resursu plānošana un izmantošana, ilgtspēja enerģētikas jomā ir garants tam, ka reģionā nākotnē varēs nodrošināt stabilitāti un drošību.

Intensīvā kursa ietvaros studenti piedalījās lekcijās, praktiskajās nodarbībās, diskutēja ar nozares profesionāļiem un speciālistiem un devās studiju vizītēs. Kursā piedalījās pasniedzēji un studenti no 4 valstīm – Latvijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas. Tā studentiem bija lieliska iespēja mācīties un darboties starptautiskā vidē, uzlabot savas angļu valodas prasmes un starpkultūru komunikācijas kompetences.

Šādas vasaras skolas jeb intensīvie kursi Turībā tiek organizēti katru gadu gan drošības jomā, gan citās – piemēram, starpnozaru prasmes, uzņēmējdarbība, komunikācija, medijpratība un daudzas citas. Dalība šādos kursos ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens Turības students. Papildu lekcijām un praktiskajām nodarbībām notiek arī dažādas ekskursijas, mācību vizītes un protams – daudz dažādi komandas saliedēšanas pasākumi. Nepalaid garām savu iespēju piedalīties šādos kursos nākamajā gadā – seko līdzi jaunumiem mājas lapā un piesakies!


Šis kurss tika organizēts ar NORDPLUS programmas finansiālu atbalstu. Projektā piedalās 5 augstskolas – Biznesa augstskola Turība, Kazimieras Simonavičius Universitāte (Lietuva), Tallinas Tehniskā Universitāte (Igaunija), LAUREA lietišķo zinātņu universitāte (Somija) un Satakunta lietišķo zinātņu universitāte (Somija). Projekta numurs: NPHE-2022/10333.


Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!