Jaunumi

25.07.2022

Diskutēs, kā veicināt jauniešu motivāciju iegūt augstāko izglītību

Kā veicināt jauniešu motivāciju studēt un iegūt augstāko izglītību, tādējādi paverot plašākas karjeras un labāk apmaksāta darba iespējas, kādi ir augstākās izglītības reputācijas izaicinājumi un risinājumi, par to eksperti diskutēs rīt, 26. jūlijā, plkst.16.00-17.00.tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība viedokļu ringā “Vai izglītība ļaus izdzīvot nākotnē?”

Diskusijā plānots pārrunāt arī jautājumus par jēgpilnas un darba tirgum atbilstošas augstākās izglītības iegūšanas iespējām Latvijā un kā valstī vērtējama augstākās izglītības iestāžu konkurētspēja.

“Jauniešu motivāciju studēt un iegūt augstāko izglītību var sekmētu dažādos veidos, tostarp, nodrošinot veiksmīgu sasaisti vidusskolas un augstākās izglītības posmos. Mijiedarbības rezultātā jaunieši iegūs dzīvei mūsdienās nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes. Liela nozīme ir arī kompetenču pieejai mācību saturā - jaunais saturs paredz, ka vidusskolēniem ir iespēja izvēlēties no vismaz diviem mērķtiecīgi izveidotiem padziļināto kursu komplektiem ar trīs padziļinātiem kursiem katrā no tiem jeb, tā dēvētajiem, izvēļu groziem. Tas palīdz jauniešiem apzināties savas intereses un spējas, sagatavoties izglītības turpināšanai augstskolā vai savai profesionālai darbībai. Izvēļu grozi sniedz skolēniem iespēju vairāk mācīties atbilstoši savām interesēm un nākotnes plāniem. Mācoties to, kas interesē, skolēnam ir lielāka motivācija, veidojas dziļāka izpratne un labākas prasmes mācību priekšmetos,” norāda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe atzīst: “Šobrīd jauniešiem ir plašas iespējas mācīties, un to var darīt visu savu dzīvi. Tas nozīmē, ka piedāvājums arī ir gana plašs un sniedzas pāri visām ģeogrāfiskām robežām. Ar ko varam motivēt jaunieti mācīties augstskolā? Ar jēgpilnu saturu, zinošiem docētājiem, atbilstošām mācību metodēm, modernu vidi. Paaudžu atšķirības nosaka virkne nosacījumu, lai augstskola būtu konkurētspējīga.”

Diskusijā piedalīsies:
Anita Muižniece, LR izglītības un zinātnes ministre,
Ivars Kalviņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents,
Zane Driņķe, asoc. prof., Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne,
Jānis Krievāns, jauniešu izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia vadītājs un Junior Achievement Europe vadītāju padomes priekšsēdētājs.

Viedokļu ringa ciklu par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem organizē Biznesa augstskola Turība. Viedokļu ringu vadīs Haralds Burkovskis. Diskusija tiks translēta tiešsaistē augstskolas Turība Facebook vietnē.

2022. gadā veiktais pētījums par augstākās izglītības reputāciju liecina, ka augstākās izglītības reputācija sabiedrībā kopumā pieaug, bet jauniešu vidū samazinās. Pētījumu un konsultāciju kompānijas "Kantar" eksperti apkopoja augstāko izglītības iestāžu reputācijas 2022.gada pētījuma rezultātus un noskaidroja, kā augstākās izglītības jomas reputāciju vērtē Latvijas iedzīvotāji un jo īpaši jaunieši, kāds sabiedrības īpatsvars tuvāko trīs gadu laikā plāno iegūt pirmo vai nākamo augstāko izglītību, kā arī to, cik par augstākās izglītības apguvi iedzīvotāji būtu gatavi maksāt. Pētījumā Latvijā tika aptaujāti 1014 iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!