Jaunumi

26.05.2020

Dažādas studiju formas – kā izvēlēties piemērotāko?

Tie, kas interesējušies par studiju iespējām, nereti sastapušies ar apzīmējumiem pilna laika klātienes studijas un nepilna laika neklātienes studijas. Ko īsti nozīmē katra studiju forma, ko tā sevī ietver un kā izvēlēties piemērotāko? Arī Biznesa augstskola Turība piedāvā gan pilna laika, gan nepilna laika studijas. Tas sevī ietver studijas dienā, vakarā, neklātienē, kā arī e-studijās, un vairāku desmitu gadu laikā ir novērots, katrai studiju formai ir sava mērķauditorija. Pilna un nepilna laika studiju veidi atšķiras pēc kredītpunktu un kontaktstundu skaita akadēmiskajā gadā, kā arī pēc studiju ilguma un kontaktstundu skaita.

Katrs var atrast sev piemērotāko

“Ja pirms desmit gadiem izteikti populāras bija studijas vakaros, šobrīd nav vienas dominējošās tendences. Studējošie izvēlas to, kas viņiem ir ērtāks un vieglāk savienojams ar citām lietām: darbu, ģimeni, hobijiem, dzīvesvietu u.tml. Augstskolā piedāvā visas studiju formas, turklāt studiju procesa laikā var mainīt izvēlēto formu, tāpēc katrs var atrast sev piemērotāko,” norāda Turības Studiju informācijas centra vadītāja Iluta Ernstsone.

Strādājošs vai nestrādājošs students

Kā zināt, kura forma ir piemērotākā? Pirmkārt, jāsaprot, vai vēlies studēt un paralēli arī strādāt? Ja atbilde ir jā, jāsaprot, vai plānots pilnas slodzes darbs vai nepilnas. Tāpat jāņem vērā darba specifika, vai plānoti daudzi komandējumi un izbraucieni ārpus valsts? Otrkārt, jāņem vērā, vai studējošais dzīvo Rīgā vai ārpus tās? Cik liels ir attālums līdz augstskolai un cik bieži to būs iespējams mērot? Ja studējošais ir ģimenes cilvēks, ieteicams jautājumu pārrunāt ģimenes lokā. Ja topošajam studentam nav skaidrības, var doties uz augstskolu, izstāstīt savu situāciju un kopīgi atrast piemērotāko studiju formu.

Pilna laika klātienes studijas dienā visbiežāk izvēlas nestrādājoši cilvēki, jo nodarbības notiek darba dienās. Protams, ir arī darba vietas ar grafikiem, kurus ir iespējams savienot arī ar studijām dienām, tomēr jārēķinās, ka dienas studentiem ir ļoti daudz nodarbību.

Darbadienu vakaros vai sestdienās

Bakalaura programmu studentiem Turība piedāvā nepilna laika studijas vakaros, bet maģistra programmu studentiem – pilna laika studijas vakaros. Tas nozīmē, ka bakalauriem jārēķinās ar trīs darba dienu vakariem nedēļā. Šādu studiju formu izvēlas gan jaunieši, kas tikko absolvējuši vidusskolu un vēl plāno uzsākt darba gaitas, gan jau strādājoši cilvēki. Savukārt, maģistriem tas nozīmē vienu darba dienas vakaru nedēļā, kā arī sestdienu.

Vēl viens no variantiem ir nepilna laika neklātienes studijas. Bakalaura programmu studentiem tas nozīmē nodarbības katru otro nedēļu piektdienas vakarā un sestdienā, bet maģistra programmu studentiem – katru otro nedēļu sestdienās. Šādu studiju formu nereti izvēlas cilvēki, kuri dzīvo ārpus Rīgas, norādot, ka braukt uz augstskolu vienu reizi divās nedēļas ir ļoti ērti. Tādā gadījumā arī liels attālums nav šķērslis.

Studijas jebkurā laikā un vietā

Ja attālums līdz augstskolai ir ļoti liels, piemēram, studējošais dzīvo citā valstī vai ļoti bieži ceļo, iespējams studēt arī e-studijās. Tas nozīmē brīvu studiju grafika plānojumu un iespēju mācīties sev ērtā laikā un vietā. Nav noteiktu semestru, studijas var uzsākt uzreiz pēc līguma parakstīšanas, arī pārbaudījumus var kārtot sev ērtā laikā. Ja ir vēlme visus pārbaudījumus nokārtot vienā nedēļā, var darīt arī tā. Izvēloties e-studijas, studentam jābūt ļoti uzņēmīgam un gatavam virzīties uz izvēlēto mērķi.

Studiju formu un programmu ir daudz, tāpēc katram studētgribētājam var atrast piemērotāko un ērtāku. Galvenais ir vēlme studēt!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!