Jaunumi

19.01.2020

Dāņu profesors Dr. Eugene Eteris ar lekciju un semināru kursu viesojas Turībā

Biznesa augstskolā Turība viesojas dāņu profesors un pētnieks Dr. Eugene Eteris, kurš savā pieredzē un vērtīgās zināšanās dalās ar Juridiskās fakultātes studentiem, kā arī mācībspēkiem. Pavasara semestra laikā viņš lasīs lekcijas studentiem un vadīs seminārus augstskolas mācībspēkiem. Pēc Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta rosinājuma 2018.gadā iznākusi E. Eteris grāmata „Latvia in Europe and the world: growth strategy for a new centennial”, tā ir rokasgrāmata ikvienam, kurš savu sadarbību zinātnē paredz veidot vienoti ar ES un pasaules ekonomikas un zinātnes administrējošajām struktūrām.

Dr. Eugene Eteris ir padomnieks, pētnieks un profesors, viņš ir ieguvis doktora grādu salīdzinošajā politikā, tiesībās un Eiropas studijās. Profesora izglītības portfolio ietilpst arī vairāku valodu apguve, piemēram, skandināvu valodas, angļu, krievu, franču, kā arī latviešu valodas zināšanas. 1985. gadā viņš ieguvis doktora grādu tiesībās un salīdzinošajā politikā Maskavas Valsts universitātē, tāpat pabeidzis vides un politikas studijas Roskildes universitātē Dānijā. Pēdējo 30 gadu laikā Eugene Eteris veidojis vairākas publikācijas par dažādiem Eiropas sociālekonomiskās integrācijas aspektiem.

Profesors saistīts ar darbību vairākos Dānijas uzņēmumos, piemēram, Dānijas Juridiskajā un biznesa centrā, advokātu birojā “Advokathusset”, kā arī aktīvi iesaistījies Eiropas Integrācijas institūta procesos, kur kopš 2001. gada strādā kā zinātniskais direktors.

Tāpat viņš bijis lektors vairākās augstskolās Eiropā, bet kā viesprofesors pabijis ASV, Vācijas, Beļģijas, Itālijas, Latvijas u.c. augstskolās. Būdams vecākais pētnieks un tiesību profesors, viņš ir iesaistījies Eiropas Savienības integrācijas jautājumu risināšanā, tostarp ekonomikas politikā un likumdošanā, kā arī piedalījies vairākos Eiropas Savienības pētniecības projektos.

Ievērības cienīgi ir tas, ka profesors publicējis simtiem rakstu un pētījumu dažādās valodās, katru gadu vairāk nekā simts viņa rakstu lasāmi starptautiskajā tīmekļa žurnālā “The Baltic Course”, kur Eugene Eteris darbojas kā redaktors. Tāpat izdotas vairāk nekā 10 grāmatas par dažādiem ES sociālekonomiskajiem jautājumiem, jaunākās no tām ir - Eiropas Savienība: Ekonomikas politika, Eiropas Savienība: Nodokļu politika u.c.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!