Jaunumi

09.07.2020

Brīvdabas kino vakars Talsos – filma „Homo Novus”

Pieteikties pasākumam


Vasara ir labākais laiks, kad brīvos brīžus un siltos vakarus pavadīt ārā, īpaši, ja ir iespēja noskatīties labu kino, tāpēc 13. augustā plkst. 21.30 Biznesa augstskolas Turība Talsu filiāle aicina uz brīvdabas kino vakaru Talsu pamatskolas dārzā (Gaismas ielā 1), piedāvājot režisores Annas Vidulejas spēlfilmu „Homo novus”.

Filma domāta visai ģimenei, tāpēc aicināti arī vecāki ar bērniem. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Aicināts ikviens interesents, vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām aizpildīt pieteikuma anketu!

Lai filmas vērošana būtu ērtāka, aicinām parūpēties par siltu apģērbu un ņemt līdzi pledus, krēslus vai jebko citu, uz kā apsēsties. Par popkornu parūpēsies pasākuma organizatori.

Režisores Annas Vidulejas filmas scenārijs tapis pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filma uz lielajiem ekrāniem nonāca 2018. gada septembrī.

Filmas apraksts:
1938. gads. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs mākslas kritiķa un teorētiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un jau pirmajā vakarā satiek savu mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties glezniecībai, savukārt Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti. Pasākums notiks, ievērot visus pašlaik spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Uz tikšanos Turībā!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!