Jaunumi

09.07.2020

Kur studēt biznesa vadību? Iesaka uzņēmēji!

Biznesa vadība ir aktuāls studiju virziens jau vairākus gadus, ļaujot iegūt dažādu nozaru zināšanas un prasmes gan tiem, kas tikko beiguši vidusskolu un nākotnē vēlas kļūt par uzņēmējiem, gan tiem, kas jau darbojas biznesa vidē un vēlas sekmēt konkurētspēju. Biznesa studijas ietver sevī ne tikai uzņēmējdarbības vadības metodes un aktualitātes, bet arī mārketingu, komunikāciju, biznesa psiholoģiju, personālvadību, nodokļu un grāmatvedības aprēķinu metodes un principus.

Biznesa vadība – izglītība, ko novērtē

Šobrīd tik aktuālo biznesa vadības studiju virzienu piedāvā arī Biznesa augstskola Turība. Studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadība” gan bakalaura, gan maģistra līmenī, kā arī bakalaura studiju programmas “Biznesa loģistikas vadība”, “Starptautiskā finanšu vadība”, “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, kā arī maģistra studiju programmas “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” un “Tūrisma stratēģiskā vadība” ir biznesa vidē novērtētas programmas.

Vērtējot augstskolas, kas piedāvā biznesa vadības izglītību, Latvijas uzņēmēji nemainīgi ierindo Biznesa augstskolu Turību TOP3. Analizējot datus nozaru griezumā, aptauja liecina, ka lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozares, kā arī nozares, kurā ietilpst citi pakalpojumi, piemēram, organizāciju darbība, datoru, individuālās lietošanas priekšmetu un mājsaimniecības preču remonts un dažādi citur neklasificēti individuāli pakalpojumi, kā atzītāko augstskolu minējuši Biznesa augstskolu Turību.

Arī Latvijas Darba devēju konfederācijas un karjeras portāla Prakse.lv veidotajā topā Biznesa augstskola Turība atkārtoti ierindojas starp trīs ieteiktākajām augstskolām, turklāt bakalaura studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” atkārtoti ierindota starp desmit labākajām studiju programmām. Augstskolu iesaka virkne Latvijas vadošo uzņēmumu, tostarp SIA “New Rosme”, AS “Sakret”, Eiropas Tālmācības vidusskola, Rīgas Tālmācības vidusskola, SIA “Nikos Travel”, “Moller Auto”, LIAA, CSDD, Latvijas Televīzija u.c. Darba devēju augstais novērtējums un ciešā sadarbība ļauj sekot līdzi aktuālākajām tendencēm darba tirgū, pilnveidojot studiju programmu saturu, vadoties no darba devēju ieteikumiem.

Bakalaura studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” vairākos gadus pēc kārtas ierindojas starp 10 darba devēju novērtētākajām studiju programmām Latvijā (saskaņā ar prakse.lv un Latvijas darba devēju konfederācijas veikto pētījumu). Konkrēto uzņēmējdarbības vadības studiju programmu rekomendē tādi uzņēmumi kā AS “Sakret”, “Motiva Latvija”, “Cido”, “Sanitex”, “Maxima”, “Autobrava” u.c.

„Esam gandarīti par tradicionāli augsto darba devēju novērtējumu. Ciešā sadarbība ar darba devējiem un tas, ka ņemam vērā darba tirgus tendences, ik gadu mums palīdz ierindoties darba devēju atzītāko augstskolu topa augšgalā. Īpašs prieks, ka atkārtoti esam ierindoti starp trīs labākajiem,” uzsver Biznesa augstskola Turība rektors Aldis Baumanis.

Kur studēt uzņēmējdarbību Latvijā

Atbildot uz jautājumu, kur studēt uzņēmējdarbību, viennozīmīgi – Biznesa augstskolā Turība, jo šeit iespējams izvēlēties sev ērtāko studiju formu un vēlamo līmeni. Augstskolas piedāvā studijas gan koledžas, gan bakalaura, gan maģistra un pat doktorantūras līmenī, sniedzot iespēju izvēlēties studijas dienā, vakarā, neklātienē vai e-studijās, kas ļauj ērti savienot studijas pilnas slodzes darbu.

Biznesa studijas jebkurā formā vai līmenī ir iespēja papildināt zināšanas un prasmes mārketingā, zīmolvedībā, personālvadībā, reklāmas veidošanā, finanšu vadībā, projektu vadībā, mikroekonomikā, makroekonomikā u.c. jomās. Biznesa vadības studijas nozīmē arī iespēju saņemt pieredzējuša mentora atbalstu un padomu, ko augstskolā darbojas Turības Mentoru asociācija. Tā apvieno vairāk nekā 30 zinošus un pieredzes bagātus uzņēmējus no visas Latvijas. Asociācijas idejas autore, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe uzsvēra: “Ne vienmēr svarīgākās investīcijas ir tieši nauda, nereti padoms, atbalsts, dalīšanās savā pieredzē, kas ļauj izvairīties no kļūdām, ir daudz būtiskāka. Un šādos gadījumos bez mentoriem nekādi. Kad jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem sava biznesa uzsākšanā un vadīšanā vienmēr būs nepieciešams kāds padoms, to spēs sniegt asociācijas biedri. Ikviena uzņēmēja vēlme ir pelnīt, bet mēs spējam ne tikai pelnīt paši, bet iemācīt to darīt arī citus.”

Tiem, kuri izvēlējušies biznesa vadības studijas, augstskolā piedāvā iespēju darboties arī Turības Biznesa inkubatorā. Tajā ir viss nepieciešamais, lai nonāktu no idejas līdz pat veiksmīga biznesa attīstībai, kā arī telpas pasākumiem, juridiskā adrese un coworking iespējas.

Biznesa studijas tavām karjeras uzvarām

Ikviens biznesa studiju virziens ir pamats sekmīgai un ilgtspējīgai karjerai. Uzņēmējdarbības vadības studijas Biznesa augstskolā Turība viennozīmīgi ir ātrākais ceļš uz karjeras uzvarām: radoša studiju vide, 60% prakses un 40% teorijas, pasniedzēji – pieredzējuši uzņēmēji, mentoringa programma, pašiem savs biznesa inkubators – tas viss sekmē augstskolas studentu un absolventu panākumus biznesā.

Absolventu aptaujas dati apliecina, ka Turībā sniedz darba tirgū pieprasītas zināšanas un prasmes - 84% no respondentiem strādāja jau studiju laikā, savukārt 35% respondentu augstskolas absolvēšana ir paaugstinājusi ienākumus. Pēc atbildēm uz jautājumu – Kā augstskolas absolvēšana ietekmējusi profesionālo karjeru? – 46% respondentu apliecina, ka ir pilnveidojuši savu profesionālo kompetenci sava amata ietvaros. Studiju procesā ietvertais ir nepieciešams darba tirgū konkrētajā profesijā. To pierāda atbildes uz jautājumu – Vai Jūs strādājat ar izglītību saistītā specialitātē? – kur 65% atbildējuši apstiprinoši. Analizējot atbildi par pašreizējā amata līmeņa kategoriju 34% respondentu atzīmējuši, ka ir speciālisti, izpildītāji. 60 % respondentu norāda, ka strādā par dažāda līmeņa vadītājiem. 81% absolventu norādījuši, ka turpinājuši studijas Biznesa augstskolā Turība nākamajā līmenī pēc absolvēšanas, kas apliecina augsto absolventu novērtējumu un gūto prasmju un zināšanu atbilstību darba tirgum.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!