Jaunumi

29.11.2023

Turība izdevusi rokasgrāmatu par efektīvas mācīšanās metodēm

Biznesa augstskolas Turība izdevniecība novembra izskaņā laidusi klājā mācību efektivitātes pētnieka un skolotāja Indara Kraģa rokasgrāmatu “Kā mācīties vieglāk, ātrāk un labāk? Mācies un nokārto eksāmenus ar izcilību”, kas ļaus vidusskolēniem un studentiem labāk sagatavoties dažādiem pārbaudes darbiem un eksāmeniem.

“Mēs mēdzam domāt, ka panākumus dzīvē nosaka piepūle, “labi gēni” un augstas atzīmes, taču patiesībā lielāko ietekmi sniedz tādi efektīvi mācīšanās paradumi kā izaugsmes domāšana, ticība sev un kvalitatīva mācību pieredze. Lai gūtu panākumus, jākoncentrējas uz stiprajām pusēm, nevis jābēdājas par vājajām. Mums nav jābūt perfektiem, jo nav iespējams būt apdāvinātiem visās mācību jomās,” atzīst grāmatas autors I.Kraģis.

Viņš norāda, ka mācību rezultāti lielā mērā ir atkarīgi no tā, cik labi jaunietis ir sagatavojies mācībām. “Jābūt kā sportistam, kurš gatavojas nevis kad un kā pagadās, bet gan katru dienu strādā pie savas formas uzlabošanas. Vēl bez mērķtiecīga treniņa kvalitāti uzlabo arī veselīgs uzturs un miegs.”

Rokasgrāmata sniegs ieteikumus, piemēram, kā mācīties atbilstoši savai personībai un stiprajām pusēm, kā sagatavoties un nokārtot pārbaudes darbu, kā sadarboties ar skolotājiem un klasesbiedriem, kā veicināt uzmanību un atmiņu, kā plānot mācību laiku.

Grāmatas autors Indars Kraģis ir izglītības vadības maģistrs, dažādu priekšmetu skolotājs, pedagogu profesionālās pilnveides lektors, mācību efektivitātes pētnieks, komunikācijas prasmju treneris un vairāku atzinību guvušu grāmatu autors.

Grāmata pieejama Biznesa augstskolas Turība bibliotēkā (vairumtirdzniecība – izdevniecībā), Latvijas grāmatnīcās un interneta grāmatnīcās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!