Jaunumi

27.04.2022

Biznesa augstskolas Turība filiālēm Cēsīs, Liepājā un Talsos aprit 20 gadi

2022. gads Biznesa augstskolas Turība reģionālajām filiālēm ir jubilejas gads - aprit 20 gadi kopš filiāļu dibināšanas, tādējādi arī šobrīd apliecinot aktuālo pieprasījumu pēc augstākās izglītības studijām reģionos.

Biznesa augstskola Turība Talsu filiāles vadītāja Inga Karlberga norāda, ka arī nākotnē iespējai iegūt augstāko izglītību reģionos būs būtiska nozīme darbaspēka un cilvēkresursu piesaistes nodrošināšanai, kā arī reģiona attīstībai kopumā.

“Izglītības pieejamība reģionos veicina arī reģiona ekonomisko aktivitāti. Daudzi apvieno studiju apmeklējumu ar citām interesēm un aktivitātēm pilsētā, tādējādi radot ieguvumus arī pašai pilsētai,” atzīst Turības Cēsu filiāles vadītāja Gita Janševica.

Viņa norāda, ka “cilvēki ir dažādi, un katram ir savs ceļš ejams līdz augstākās izglītības diplomam. Ir jaunieši, kas ilgojas studēt galvaspilsētā vai ārvalstīs, bet ir tādi studēt gribētāji, kas nevēlas burzmu, ar mazpazīstamiem cilvēkiem dalīt savu ikdienas dzīves telpu kopmītnēs vai īrētā dzīvoklī. Tā vietā viņi labprātāk izvēlas turpināt dzīvot pie vecākiem, atrast darbu un studēt tuvu mājām. Iespējams, ka šo izvēli mudina finansiāls izdevīgums”.

Raksturojot filiāļu studentus, Turības Liepājas filiāles vadītāja Agnese Getaute-Zariņa stāsta, ka filiāļu studentu portrets ir ļoti daudzveidīgs gan pēc vecuma, gan dzīvesvietas, gan izglītības līmeņa. Viņa norāda, ka filiālēs studē gan jaunieši, kas tikko pabeiguši vidusskolu, gan pieaugušie, kas ir uzņēmumu vadītāji, nozares profesionāļi-praktiķi, kas vēlas iegūt izglītības diplomu, kā arī cilvēki - kas vēlas kaut ko dzīvē mainīt un sevi pilnveidot sevi.

“Atziņa, ka ir nepieciešama augstākā izglītība vai konkrētas zināšanas, bieži vien rodas nevis 19 gadu vecumā, bet vēlāk, kad ir iegūta kaut kāda dzīves un darba pieredze, tādējādi studentiem ir iespējams veiksmīgi savienot studijas ar darbu,” papildina G.Janševica.

Turības filiāļu jubilejas ietvaros ar augstskolu kopā būs radio SWH – radio mobilā studija viesosies katrā no šīm pilsētām, kur radio ētera personības tiksies ar aktīviem, radošiem, zinošiem un uzņēmīgiem liepājniekiem, cēsiniekiem un talsiniekiem, kuri savas dzīves un darba ceļa līkločos ir satikušies ar biznesa augstskolu Turība, kas viņus ir iedvesmojusi un iedrošinājusi jauniem apvāršņiem.
Jubilejas svinības sāksies Liepājā. 28. aprīlī visas dienas garumā no plkst. 7.15 līdz 15.44 radio SWH viesosies Liepājā, pie Liepājas Olimpiskā centra, savukārt 19. maijā - Cēsīs, bet jubilejas svinības noslēgsies Talsos, 2. jūnijā.

Šajos 20 gados Turību reģionos absolvējuši kopumā vairāk kā 2500 studentu, kuri izvēlējušies iegūt kvalitatīvu izglītību reģionos un izmantojuši filiāļu priekšrocības – iespēju studēt tuvāk savai dzīvesvietai vai darbam, ērtāk apvienot darbu ar studijām, kā arī studēt finansiāli izdevīgāk - par samazinātu studiju maksu.

Lai iegūtu kvalitatīvu izglītību, nav jādodas uz Rīgu – to iespējams izdarīt arī kādā no trim Biznesa augstskolas Turība filiālēm – Cēsīs, Liepājā un Talsos. Filiālēs ir iespēja studēt 1. līmeņa augstākās izglītības studiju programmās – “Finanses un grāmatvedība”, “Mārketings un tirdzniecība” un “Tiesību zinātnes”.

Studentiem ir ērti apvienot studijas ar darbu vai citu nodarbošanos, jo lekcijas notiek tikai sestdienās. Neatkarīgi no izvēlētās studiju programmas Biznesa augstskola Turība piedāvā darba devēju novērtētu izglītību, – programmas tiek pielāgotas darba tirgus tendencēm, lielāku uzsvaru liekot uz praktiskām iemaņām, nevis teoriju. Ja pēc filiāles absolvēšanas ir vēlme turpināt studijas bakalaura līmeņa programmā Rīgā, tad tālāk jau var pievienoties 3. studiju gada studentiem.

Kopumā Biznesa augstskola Turība piedāvā studēt 27 programmās septiņos studiju virzienos – uzņēmējdarbības vadībā, komunikācijas zinātnēs, starptautiskajā tūrismā, tieslietu zinātnē, organizācijas drošībā, informācijas tehnoloģijās, pasākumu organizēšanā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!